Kierowca mercedesa rozjechał chłopaka na przejściu dla pieszych. 15-latek w stanie krytycznym

i

Autor: Śląsk Cieszyński 112

Tragedia w Ustroniu

Kierowca mercedesa rozjechał chłopaka na przejściu dla pieszych. 15-latek w stanie krytycznym

Dramatyczny wypadek w Ustroniu. Na skrzyżowaniu ulicy Katowickiej i Akacjowej, kierujący mercedesem wjechał w 15-letniego chłopaka na przejściu dla pieszych. Reanimacja nastolatka trwała kilkadziesiąt minut. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan jest bardzo ciężki.

Dramatyczny wypadek w Ustroniu

Do koszmarnie wyglądającego wypadku doszło w Ustroniu w czwartek przed godz. 7. na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Akacjowej. Rozpędzony samochód osobowy marki mercedes wjechał w 15-letniego chłopca, który przechodził przez przejście dla pieszych.

- Poszkodowanym jest 15-latek, który w momencie zderzenia znajdował się na przejściu dla pieszych - mówi st. asp. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Uderzenie w 15-latka na przejściu dla pieszych było tak duże, że chłopiec bezwładnie przeleciał kilka metrów w powietrzu i spadł na drogę. Ratownicy, którzy pierwsi przyjechali na miejsce wypadku, szybko przystąpili do reanimacji i wezwali na pomoc helikopter LPR.

Reanimacja chłopca trwała kilkadziesiąt minut. Gdy udało się przywrócić akcję serce, 15-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

- Pacjent jest w trakcie badań, jego stan jest bardzo ciężki - przekazał krótko Wojciech Gumułka, rzecznik GCZD w Katowicach.

Wypadek na przejściu dla pieszych w Ustroniu

Policjanci na miejscu wypadku w Ustroniu ustalili, że kierowca mercedesa jechał w kierunku Skoczowa. Jest mieszkańcem Wisły więc powinien wiedzieć, że to bardzo ruchliwe miejsce, gdzie ulica Akacjowa przecina ulicę Katowicką i dochodzi do ul. 3 Maja. Jest tam dobrze oznakowane przejście dla pieszych i dosyć często dochodzi tam do stłuczek, dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości.

Policja ustala przyczyny wypadku. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Wypadek śmiertelny w Szklanej. Zginęły dwie osoby
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany