Nie każdy starszy umie naprawić kran. Magistrat pomoże

2019-12-05 17:19 abe
Z kranów na Zalesiu przestała lecieć woda
Autor: MikesPhotos / Pixabay.com

Masz 65 lat lub więcej? Mieszkasz w Katowicach? Nie masz talentu do domowych napraw?Jeśli tak, to będziesz mógł skorzystać z programu „Złota rączka”. Fachowiec naprawi kran, przetka rurę, zmieni zamek w drzwiach, miasto za to zapłaci, a prezydent Marcin Krupa spełni przedwyborczą obietnicę.

Trochę jeszcze trzeba będzie poczekać nim pan Złota Rączka przyjdzie z pomocą, bo tej będzie udzielała organizacja pozarządowa wyłoniona w konkursie. Będzie także ogłoszony przetarg na dostawczy samochód dla fachowców, realizatorów prezydenckiej obietnicy. Trzeba dodać, studząc przedwcześnie ewentualne i wygórowane oczekiwania, że korzystanie z dobrodziejstw „Złotej rączki” nie będzie no limit. – Senior będzie mógł skorzystać maksymalnie raz w miesiącu. Koszt naprawy, czyli robocizna i zakup drobnych materiałów nie może przekraczać 100 zł, natomiast w przypadku droższych materiałów jak np. baterie łazienkowe, karnisze, lampy będzie obowiązywać zasada, że materiały niezbędne do wykonania prac dostarcza osoba, której udzielana jest pomoc – wyjaśnia Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej katowickiego magistratu.

Od strony technicznej – wyłonienie wykonawcy, kupno samochodu itd. – projekt powinien być zapięty jeszcze w tym roku. A gdy to nastąpi, to prośby o pomoc będą przyjmowane osobiście oraz pod specjalnie uruchomioną na ten cel infolinią „Złota Rączka dla Seniorów".