Panika koło Kłobucka. Wójt ostrzega przed wilkami! "Proszę o zachowanie ostrożności"

2021-04-06 14:33
Panika koło Częstochowy. Wójt ostrzega przed wilkami! Proszę o zachowanie ostrożności
Autor: Rain Carnation/cc0/pixabay Panika koło Częstochowy. Wójt ostrzega przed wilkami! "Proszę o zachowanie ostrożności"

W niewielkiej gminie Lipie grasują wilki! Tak przynajmniej wynika z opublikowanych przez wójta Bożenę Wieloch informacji. Na swoim profilu społecznościowym napisała o możliwym zagrożeniu, apelując do mieszkańców o szczególną ostrożność.

Była swego czasu taka gra, jak "Twierdza Krzyżowiec". Bywało w niej i tak, że rycerze byli atakowani przez hordy wilków. Czy atak sytuacja może mieć miejsce w realnej rzeczywistości? Raczej nie. Jak wynika bowiem z badań wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi. Problem polega jednak na tym, że w obliczu zagrożenia, jak każde dzikie zwierzęta, mogą się zachować nieobliczalnie. I właśnie przed tym swoich mieszkańców przestrzega wójt gminy Lipie Bożena Wieloch. To właśnie tam, nieopodal Kłobucka, w ostatnim czasie miały się pojawić wilki. - Proszę o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności w czasie pobytu na świeżym powietrzu - napisała Wieloch. Zwróciła uwagę, aby szczególną ostrożność zachowywały przede wszystkim dzieci i osoby starsze. Zaapelowała, aby chronić także domowych pupili i zwierzęta hodowlane. Dodała na koniec, aby nie "udostępniać" odpadów komunalnych wygłodniałym zwierzętom, by nie stały się ich pożywieniem.

Wilk chciał zjeść fotopułapkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE