Kłopoty z przewoźnikiem

Polacy porzuceni na lotnisku w Londynie?! Nie mają co jeść, chorym brakuje leków. "WizzAir oddelegował do kontaktu sprzątaczkę"

Podróż z Londynu do Katowic miała trwać 2,5 godziny, ale pasażerowie nocowali w hali odlotów, bo ich lot został odwołany. Jak twierdzą, ze strony przewoźnika nie otrzymali żadnej informacji, kiedy zostanie podstawiony inny samolot. Ludzie do tej pory koczują na lotnisku i nie wiedzą, co dalej. Co na to linie WizzAir? Skontaktowaliśmy się z przewoźnikiem.

Odwołano samolot WizzAir z Londynu do Katowic. Pasażerowie koczują na lotnisku

Podróż pasażerów lotu W6 1006 Londyn Luton - Katowice Pyrzowice, miała trwać 2,5 godziny. Tymczasem koczują na lotnisku w Londynie od niedzieli, 11 grudnia 2022 wieczorem. Kobiety, dzieci i mężczyźni są tam już kilkanaście godzin i wciąż nie wylecieli do Polski.

Twierdzą, że przewoźnik WizzAir pozostawił na pustym lotnisku chorych pasażerów oraz dzieci bez opieki. Mimo wielu próśb nie dostali żadnych informacji o tym, co mają z sobą robić. Dlatego noc spędzili śpiąc na ławkach i na podłodze.

- Sytuacja jest dramatyczna chorzy na cukrzycę nie mają zapasu leków i niewiedzą jak długo pozostaną na pustym lotnisku. Jedyna osobą, która została przez kierownictwo wydelegowana do kontaktu z pasażerami jest sprzątaczka - taką wiadomość otrzymaliśmy na skrzynkę mailową naszej redakcji.

W poniedziałek przed południem pasażerowie dalej koczują na lotnisku w Luton.

- Ludzie nie mają co jeść, dzieci są pozostawione bez opieki, a przewoźnik nie odpowiada to jest prawdziwy skandal i brak szacunku do człowieka - denerwuje się pan Jakub, pasażer lotu W6 1006 Londyn Luton - Katowice Pyrzowice.

Skontaktowaliśmy się także z innym pasażerem, który potwierdza, że samolot miał planowo wylecieć w poniedziałek 40 minut po północy, ale do tej pory nie wystartował. Dostał informację, że kolejny start zaplanowany jest po godz. 15.

- Zero jakiejkolwiek pomocy. Przysłali sms z linkiem do opcji hotelu tylko przy każdym wejściu w link dostawaliśmy komunikat, ze nie ma wolnych hoteli w okolicy, co jest bzdurą, bo bez problemu w obrębie do 3 km można było znaleźć hotel - informuje pan Tobiasz, kolejny rozżalony pasażer.

WizzAir przeprasza pasażerów

Jak udało się nam dowiedzieć, samolot z Londynu Luton na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach ma przylecieć w poniedziałek o godz. 18.30. WizzAir informuje, że w sytuacji, gdy lot został odwołany, pasażerowi przysługuje zwrot całej kwoty za bilet lub 120 proc. kwoty biletu w kredytach WizzAir. Pasażer może także za darmo przebukować swój bilet na inny lot. 

Poprosiliśmy linie lotnicze WizzAir o komentarz w tej sprawie.

WizzAir tłumaczy odwołanie lotu do Katowic obfitymi opadami śniegu i niekorzystnymi warunkami pogodowymi (marznąca mgła) które dotarły do Wielkiej Brytanii 11 grudnia. Doprowadziły one do poważnych zakłóceń w naziemnym transporcie publicznym i we wszystkich liniach lotniczych latających do i z Wielkiej Brytanii.

Zakłócenia w lokalnym naziemnym transporcie publicznym uniemożliwiły pracownikom lotniska (np. agentom kontroli bezpieczeństwa, agentom obsługi naziemnej, personelowi odladzania samolotów) dotarcie do miejsca pracy, podczas gdy ponad 10 centymetrów śniegu nagromadziło się na pasach startowych i innych częściach lotnisk co uniemożliwiło liniom lotniczym odloty lub lądowania na kilku lotniskach w Wielkiej Brytanii.

WizzAir również został dotknięty tymi nieoczekiwanymi okolicznościami i niestety musiał odwołać lub znacznie opóźnić niektóre loty do i z lotnisk Londyn Luton i Londyn Gatwick. Dotyczy to także lotu z Londynu Luton do Katowic.

- Zespoły WizzAir ciężko pracują, aby przywrócić normalne funkcjonowanie, jednak na tym etapie istnieje wiele czynników, na które linia lotnicza nie ma wpływu. WizzAir poinformował swoich pasażerów, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio przez wizzair.com lub aplikację mobilną, o obecnej sytuacji i możliwościach zmiany rezerwacji lotów, podczas gdy pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem pośrednika, powinni zwrócić się do tych firm w celu uzyskania dalszych informacji. WizzAir współpracuje ze swoimi lokalnymi partnerami, aby zapewnić zakwaterowanie w hotelu pasażerom, którzy utknęli, ale WizzAir ostrzega, że ze względu na dziesiątki tysięcy pasażerów, którzy utknęli na kilku lotniskach w Wielkiej Brytanii, znalezienie odpowiedniego zakwaterowania może zająć więcej czasu niż oczekiwano.WizzAir dąży do jak najszybszego wznowienia normalnej działalności i dziękuje pasażerom za zrozumienie i wsparcie w tych trudnych czasach - informuje biuro prasowe WizzAir.

Jak informuje Katowice Airport trasa Londyn Luton - Katowice w listopadzie bieżącego roku jest trzecim najpopularniejszym kierunkiem lotów. Tylko w tym miesiącu skorzystało z niego aż 13 567 pasażerów. Popularniejsze były jedynie trasy do Dortmundu (29 482 pasażerów) i Londynu Stansted (18 607 pasażerów).

Zdjęcia pasażerów koczujących na londyńskim lotnisku w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Sonda
Czy kiedykolwiek odwołano Ci lot?

Planujesz wyprawę życia? Posłuchaj, jak się do niej przygotować!

Listen to "Jak nie zwiedzać świata?! - Tak trzeba żyć #4 Eska Rock" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany