Jakie kwiaty sadzić jesienią

i

Autor: Shutterstock

Magiczna moc roślin

Postaw ten piękny kwiat w domu! Według przesądów łagodzi konflikty oraz poprawia życie seksualne

2022-10-01 8:04

Niektóre rośliny warto pielęgnować w domu. Nie tylko cudownie ozdabiają wnętrza, poprawiają jakość powietrza, ale także, według wierzeń, potrafią przynieść szczęście i dostatek domostwu. Jednym z takich kwiatów jest sansewieria, inaczej znana także jako język teściowej. Według dawnych przesądów ten kwiat potrafi łagodzić konflikty oraz łagodzić burzliwe relacje pomiędzy kochankami.

Magiczny kwiat na dobrą energię. Dlaczego warto mieć sansewierię?

Sansewieria to jeden z najpopularniejszych gatunków roślin hodowanych w domach. Inaczej nazywana jest także wężownicą oraz językiem teściowej. Jednak ten kwiat nie ma nic wspólnego z teściową z kawałów. Udowodniono, że sansewieria posiada szereg właściwości zdrowotnych, a eksperci są zdania, że powinna znajdować się ona w każdej sypialni. Wężownica poprawia jakość powietrza oraz jego wilgotność. Rewelacyjnie sprawdzi się w mieszkaniach zlokalizowanych blisko ruchliwej ulicach oraz w domach alergików. Nie bez powodu NASA uważa, że sansewieria może sprawdzić się na stacjach kosmicznych. 

Zobacz także: Horoskop miesięczny na październik 2022. Te znaki zodiaku muszą odpocząć, inaczej będzie źle

Przesądy i wierzenia związane z sansewierią

Język teściowej to nie tylko moc prozdrowotnych właściwości, ale także historia wierzeń i przesądów. Uważa się, że ten kwiat potrafi wchłaniać złą energię w domu i sprawiać, że domownicy przestają się kłócić. Gromadzi on energię miłości w pomieszczeniu i sprawia, że ludzie stają się bardziej łagodni. W sypialni sansewieria może poprawić życie erotyczne i sprawi, że partnerzy będą się lepiej dogadywać. Jej liście chronią przed złymi mocami i otaczają opieką wszystkich domowników. 

Sonda
Masz kwiaty w sypialni?
Sansewieria

i

Autor: Krzysztof Golik, Wikimedia Commons
Tańczące z promocjami 29.09