Pełnia Księżyca w Lipcu przyniesie zmiany. Ten znak zodiaku odczuje ją najmocniej w całym horoskopie

i

Autor: Shutterstock Pełnia Księżyca w lipcu przyniesie zmiany. Ten znak zodiaku odczuje ją najmocniej w całym horoskopie

Horoskop i Astrologia

Ten znak zodiaku zapłonie ze wstydu. Horoskop mówi o poważnych konsekwencjach. Pełnia Księżyca w lipcu 2023 będzie wyjątkowa

2023-06-30 13:19

Horoskop na pełnię Księżyca w lipcu 2023 ma ważne wskazówki szczególnie dla jednego znaku zodiaku. Chociaż nadchodzący Superksiężyc będzie miał wpływ na każdego z nas, to osoby urodzone w określonym zodiaku odczują pełnię Koźlego Księżyca zdecydowanie mocniej. Najlepiej tego dnia wyłączyć telefon, by uchronić się przed strasznym błędem. Sprawdź, kiedy jest pełnia Księżyca w lipcu 2023, skąd wzięła się jej nazwa i co przyniesie jej energia.

Kiedy jest pełnia Księżyca, wszyscy odczuwają jej działanie. W lipcu 2023 będzie podobnie. Nawet jeśli nie wierzymy w astrologię, to możemy zaobserwować większe problemy ze snem niż zazwyczaj. Top dlatego, że czeka nas Superpełnia. Luna będzie wydawała się większa niż zwykle. Ponadto pełnia Koźlego Księżyca zatrzęsie podstawami życia, a horoskop dla jednego znaku zodiaku ma ważną wskazówkę.

Kiedy jest pełnia w lipcu 2023? Pełnia Koźlego Księżyca będzie wyjątkowa

Przed miłośnikami obserwacji nocnego nieba niesamowite zjawisko. Pełnia Księżyca w lipcu nazywana jest także Pełnią Koźlego Księżyca, Burzową Pełnią lub Sienną Pełnią. W 2023 roku będzie to także Superpełnia. Oznacza to, że Srebrny Glob znajdzie się najbliżej Ziemi, dzięki czemu będzie wydawał się znacznie większy. Ta pełnia czeka nas już 3 lipca. Księżyc będzie najbardziej okazały około godziny 13:40.

Horoskop na pełnię Księżyca w lipcu 2023. Ten znak zodiaku może popełnić straszny błąd

Pełnia Księżyca w lipcu 2023 zatrzęsie podstawami życia – związkami, karierą zawodową, szczęściem i marzeniami. To za sprawą ziemskiego znaku Koziorożca, który będzie patronował tej lunie. Jeśli masz mocne podstawy, nadchodzący Superksiężyc pozwoli je utrzymać, jednak jeśli są kruche – runą z wielkim hukiem. Pełnia Księżyca w Koziorożcu przyniesie wiele dobrego, ale niektórzy mogą mieć poważne problemy. Uważać muszą szczególnie osoby spod znaku Panny. Horoskop mówi jasno, że energia tej luny otworzy stare rany. Panny mogą poczuć się samotne i zatęsknić za utraconą miłością. Porównywać byłych i obecnych partnerów. W przypływie emocji mogą chwycić za telefon i umówić się na spotkanie z dawną miłością. Jednak to nie będzie dobre rozwiązanie. Drogie Panny przeczekajcie ten czas, bo możecie wpędzić się w poważne kłopoty. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Te związki zakończyły się, bo były nieudane. Zamiast porównywać i żyć przeszłością pomylcie, co możecie zrobić dla siebie. Medytacja, kontakt z naturą, inspirująca książka lub film będą lepszym rozwiązaniem niż szukanie kontaktu z nieudaną przeszłością. Myślcie o tym, co przed wami i pożegnajcie, to co was ogranicza.

Pełnia w lipcu 2023. Co przyniesie? Tego lepiej nie robić 3 lipca

Już kilka dni przed pełnią Księżyca w lipcu poczujesz niepokój. Emocje będą coraz silniejsze, bo Luna w Koziorożcu zmusza do postawienia się wszystkiemu, co cię do tej pory blokowało lub przed czym próbowałaś uciec. Podczas tej pełni Słońce znajduje się w Raku. Jego żeńska energia w połączeniu z męską Koziorożca pozwoli zaprowadzić równowagę. Wykorzystaj ten czas na rozpoznanie swoich emocji. Zapisz je i sprawdź, jak możesz je wykorzystać lub przekształcić do zorganizowania swojego życia na nowo. Jednak uważaj – pełnia Księżyca w Koziorożcu może zintensyfikować także twoje najgorsze przywary. Jeśli lubisz odkładać wszystko na potem, może okazać się, że zawalisz ważny termin w pracy. Prokrastynacja, to typowa sabotaż Koziorożca. Dlatego w tym czasie staraj się nie brać przykładu ze Scarlett O'Hary z „Przeminęło z wiatrem”, która zwykła mawiać „pomyśle o tym jutro”, tylko zmierz się z wyzwaniami od razu. Z drugiej strony, jeśli masz skłonności do pracy ponad siły, podczas tej pełni możesz pracować jeszcze więcej, co niekorzystnie wpłynie na twoje zdrowie. Dlatego już dzień przed pełnią, 2 lipca znajdź złoty środek – pracuj (także nad sobą) tyle, ile wymagają tego okoliczności.

Jaka pełnia w lipcu 2023? Pełnia Koźlego Księżyca zawdzięcza nazwę naturze

Nasz ziemski satelita od lat fascynuje ludzkość. Jego cykle służyły niegdyś jako pewnego rodzaju kalendarz, ustalający mijające lata, ale również pory polowań czy zbiorów. Dlatego starożytne kultury nadawały każdej pełni inną nazwę, nawiązującą do specyficznego w danym okresie zachowania fauny i flory. Pełnia Księżyca w lipcu nazywana jest Burzową Pełnią (od zjawisk atmosferycznych występujących w lipcu) oraz Sienną Pełnią (od lipcowych rolniczych zbiorów). Jednak najpopularniejszym określeniem tego zjawiska jest Pełnia Koźlego Księżyca. Podobnie, jak inne nazwy, tak i ta jest związana z naturą. Każdego roku kozły, czyli samce sarny, zrzucają poroże, które zaczyna im odrastać w lipcu. Dlatego rdzenni Amerykanie właśnie tak nazwali lipcową pełnię.

Pełnia lipiec 2023. Dlaczego ten Księżyc będzie wyjątkowy?

Pełnia Księżyca w lipcu 2023 wypada w pierwszej połowie miesiąca. Dokładnie w poniedziałek, 3 lipca o godzinie 13:40. Okazały Srebrny Glob będzie można oglądać także dzień wcześniej i dzień później. Tegoroczna lipcowa pełnia, będzie wyjątkowa, dlatego, że nasz satelita znajdzie się bliżej Ziemi. Wtedy Księżyc może wydawać się nawet o 14% większy niż zwykle i świecić jaśniej aż do 30%. To wyjątkowe zjawisko określa się jako Superksiężyc lub Superpełnia.

Pełnia Księżyca w lipcu. Jak i gdzie oglądać w Polsce?

Pełnia Księżyca w lipcu 2023 wypada w godzinach popołudniowych. Ale nasz satelita będzie widoczny także wieczorem. Przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie Pełnia Koźlego Księżyca będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu. Księżyc w pełni będzie widoczny także dzień wcześniej i dzień później.

ZOBACZ TEŻ: Roślina, która chroni dom i przynosi szczęście. Posadź w ogrodzie lub na balkonie, a przyciągniesz obfitość

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?
Tańczące z promocjami 29.06