Kolor oczu a charakter

i

Autor: Shutterstock Kolor oczu a charakter

Masz takie oczy?

Tylko ponadprzeciętnie inteligentne osoby mają takie oczy. Symbol wyjątkowej osobowości. Takie oczy ma tylko garstka ludzi na świecie

2023-08-18 12:50

Oczy są zwierciadłem duszy. W tym powiedzeniu jest o wiele więcej prawdy niż mogłoby się wydawać. Okazuje się bowiem, że są pewne znaki zapisane w naszych oczach, które mogą świadczyć o wyjątkowości i ponadprzeciętnej inteligencji. Naukowcy odkryli, że nadzwyczaj inteligentne osoby łączy jedna cecha. To, co co mają w oczach. Należysz do tej grupy?

Ponadprzeciętnie inteligentne osoby mają takie oczy. Sprawdź, co je wyróżnia

Okazuje się, że oczy mogą być nie tylko zwierciadłem duszy, ale również zdradzać coś innego. Naukowcy odkryli bowiem zależność pomiędzy wielkością źrenicy a inteligencję. Według badań psychologa Jasona S. Tsukahary istnieje bezpośrednia korelacja pomiędzy wielkością źrenicy a zdolnościami poznawczymi. Tradycyjnie wielkość źrenicy zmienia się wraz z natężeniem światła. Źrenice rozszerzają się w ciemnych pomieszczeniach i analogicznie, zwężają w mocno oświetlonych. Badania wskazują jednak, że zmiana wielkości źrenicy powiązana jest nie tylko ze światłem. - Począwszy od 1960 roku stało się jasne dla psychologów, że wielkość źrenicy jest związana z czymś więcej niż tylko ilością światła wpadającą do oczu. Odzwierciedla ona także wewnętrzne procesy psychiczne. Na przykład w prostym zadaniu zapamiętywania rozmiar źrenicy odpowiada obciążeniu pamięci - zwiększa się z każdą nową pozycją, która została zapamiętana i którą przywołujemy z pamięci - podają badacze cytowani serwis portal.abczdrowie.pl. Psychologowie pozostawili zatem furtkę bezpośrednio wskazującą zależność pomiędzy źrenicami, a inteligencją. Im większa źrenica tym większe prawdopodobieństwo ponadprzeciętnej inteligencji. 

Zobacz również: To najmądrzejsze znaki zodiaku. Osoby urodzone w tym terminie cechuje ponadprzeciętna inteligencja

Sonda
Jaki masz kolor oczu?
Wielka irytacja muzyków Dwa plus Jeden. Historia z Koprem