Rośliny

i

Autor: congerdesign/CC0/pixabay.com

Kwiaty do sypialni. Rośliny, które poprawią sen i oczyszczą powietrze [LISTA]

2022-05-13 10:51

Kwiaty i rośliny oczyszczające powietrze w sypialni - jakie wybrać? Kwiaty doniczkowe uprawiane w domu stanowią idealną ozdobę, uspokajają skołatane nerwy i mają wiele prozdrowotnych właściwości. W czasach smogu i zanieczyszczonego powietrze powinniśmy mieć jak najwięcej roślin naszych domach, zwłaszcza w sypialni, gdzie odpoczywamy. Poznaj najlepsze, naszym zdanie, kwiaty doniczkowe do sypialni. Jakie rośliny nawilżają i oczyszczają powietrze?

Kwiaty i rośliny do sypialni - lista

Kwiaty i rośliny doniczkowe do sypialni powinny spełniać kilka warunków, dzięki którym będą czymś więcej niż jedynie akcentem ozdobny. Wiadomo, że rośliny w dużej mierze wchłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, jednak niewiele osób wie, że nocą sytuacja się odwraca, dlatego też nie wszystkie kwiaty w sypialnie to dobry pomysł. Eksperci od ogrodnictwa wskazują jednak, że niektóre rośliny posiadają szereg innych właściwości, które idealnie sprawdzą się w naszej sypialni. Zobacz, jakie kwiaty i rośliny warto hodować w sypialni. 

Zobacz także: Bronzer na punkcie, którego zwariujesz. Hit z Rossmanna za grosze

Kwiaty doniczkowe do sypialni

Aloes zwyczajny (Aloe barbadensis)

Tej rośliny przedstawiać nie trzeba, jej właściwości znane są przede wszystkim w kosmetyce. Aloes jest jednym z głównych składników wielu kosmetyków. Co ciekawe, roślina ta również nocą wchłania dwutlenek węgla i produkuje tlen. Dodatkowo rewelacyjnie nawilża powietrze. 

Fikus sprężysty 'Robusta'

Roślina ta jest bardzo skuteczna w pochłanianiu formaldehydu (bezbarwny gaz o specyficznym, ostrym i drażniącym zapachu. Jest jednym z najczęściej stosowanych związków chemicznych).

Bluszcz pospolity 'Green Ripple'

Eksperci wskazują, że wszystkie bluszcze rewelacyjnie oczyszczają powietrze. Dodatkowo bluszcz pospolity wchłania także formaldehyd. 

Storczyk z rodzaju Dendrobium

Ten rodzaj storczyków doskonale nawilża powietrze, a nocą dodatkowo dotlenia sypialnie. 

Sonda
Hodujesz w domu kwiaty?
Orzeł Chrobry trafił do Lecznicy z zatruciem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE