Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

Perfekcyjnie czysta muszla klozetowa

Superancki patent na wyczyszczenie toalety bez szorowania. Wykorzystaj produkty za 1 zł, a pozbędziesz się kamienia i brzydkiego zapachu

2022-08-12 10:47

Szukasz sposobu na wyczyszczenie toalety bez szorowania? Z biegiem czasu na muszli klozetowej pojawia się kamień, a z jej wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach, którego ciężko się pozbyć. To zmora każdej pani domu. Jak wyczyścić toaletę bez szorowania? Istnieje naprawdę znakomity trik na czyszczenie muszli klozetowej, dzięki któremu będzie ona perfekcyjnie czysta, bez kamienia i brzydkiego zapachu.

Domowe sposoby na wyczyszczenie toalety bez szorowania od 1 zł

Toaleta to miejsce, które powinno być w szczególny sposób utrzymywane w higienicznej czystości. Z racji, że to tam załatwiamy swoje potrzeby fizjologiczne, powinniśmy regularnie ją czyścić i pozbywać się z niej bakterii. W ten sposób toaleta będzie nie tylko higienicznie czysta, ale także nie pojawi się na niej osad z kamienia i nieprzyjemny zapach. Istnieje wiele sposobów, które pozwolą utrzymać muszlę klozetową w czystości. Oprócz znanych chyba każdemu silnych środków chemicznych toaletę można wyczyścić też domowymi sposobami. Niektóre z nich są naprawdę niezawodne w walce z zabrudzeniami i kamieniem. Chyba każdy zna już trik z octem, który świetnie usuwa kamień, a do tego działa bakteriobójczo, dlatego warto profilaktycznie stosować go podczas porządków w łazience. Kolejnym trikiem, który pokochały gospodynie domowe, jest pasta z sody oczyszczonej i octu, którą nakłada się na osad w muszli klozetowej, a następnie po upływie 30 minut spłukuje ciepłą wodą. Ten trik na wyczyszczenie toalety nie wymaga szorowania, ponieważ ocet i soda skutecznie rozpuszczą kamień i usuną z niej brzydkie zapachy.

Jak wyczyścić toaletę? Tak pozbędziesz się kamienia, smrodu i udrożnisz rury

Jednym z najbardziej pomocnych odkryć ostatnich lat jest kapsułka do zmywarki. Doskonale sprawdza się nie tylko podczas mycia naczyń, ale można nią umyć również piekarnik, pralkę i jak się okazuje muszlę klozetową. Trik sprawdzi się zwłaszcza, gdy kamień powstał na poziomie wody w muszli. Jak wyczyścić toaletę z kamienia? Wrzuć kapsułkę do muszli i pozostaw na 10 godzin. Po upływie tego czasu delikatnie wyszoruj WC szczotkę i zalej gorącą wodą. W ten sposób usuniesz z niej nie tylko kamień, ale także udrożnisz rury.

Tańczące z promocjami 11.08.22
Sonda
Podczas porządków domowych używasz naturalnych preparatów, czy chemii ze sklepu?
Nasi Partnerzy polecają