Jak wyczyścić kabinę prysznicową?'

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić kabinę prysznicową?'

Sposób na czystą łazienkę

Odlotowy sposób na wyczyszczenie kabiny prysznicowej z osadu. Użyj tego, a będzie lśniąco czysta

2022-07-30 12:07

Jak wyczyścić kabinę prysznicową, aby nie było na niej smug, a zacieki i nalot z wody zniknęły w mgnieniu oka? Kabina prysznicowa jest jednym z tych miejsc w domu, które bardzo szybko się brudzą. Woda, kosmetyki łatwo osadzają się na szybie, tworząc nieestetyczny nalot. Jak się go pozbyć? Ten naprawdę odlotowy patent na wyczyszczenie kabiny prysznicowej bez smug i zacieków pokochasz od razu.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową z osadu?

Kabina prysznicowa jest jednym z tych miejsc w domu, które brudzi się najszybciej. Podczas kąpieli na szybach osadzają się resztki kosmetyków, wody i tworzą trudne do usunięcia zacieki. Co gorsza - jeśli nie będą usuwane regularnie, to z czasem utworzy się na kabinie prysznicowej kamień i konieczne będzie stosowanie bardzo silnych detergentów, aby się go pozbyć. Jak zatem wyczyścić kabinę prysznicową z osadu z mydła i zacieków? Najlepszą metodą jest usuwanie brudu na bieżąco, po każdej kąpieli. W tym celu doskonale sprawdzi się ściągaczka do szyb. Poza tym raz w tygodniu powinno się umyć kabinę specjalnym płynem, który nie tylko ją dokładnie wyczyści, ale również zabezpieczy przed osadzaniem się kamienia i wody. Jeśli nie jesteś zwolenniczką chemii, to możesz w tym celu wykorzystać domowy spray do mycia kabin prysznicowych.

Domowe sposoby na wyczyszczenie kabiny prysznicowej z kamienia i osadu z mydła

Czasami domowe sposoby z wykorzystaniem naturalnych składników doskonale zastępują chemię ze sklepów. Dlatego, jeżeli wolisz wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia domowymi sposobami, to koniecznie wypróbuj sposób z wykorzystaniem octu i płynu do mycia naczyń. Cały sekret polega na tym, że ocet doskonale rozprawi się z kamieniem i zaciekami z wody, natomiast płyn do mycia naczyń pomoże doczyścić osad z mydła. Do pustej butelki ze spryskiwaczem wlej około 100 ml płynu do mycia naczyń. W garnku podgrzej szklankę octu, tak, by była ciepła. Wlej go do butelki z płynem i wymieszaj. Taką mieszanką spryskuj kabinę prysznicową i wetrzyj ją gąbką. Pozostaw ją na około 30 minut i spłucz zimną wodą. Ten trik pozwoli ci wyczyścić kabinę prysznicową z kamienia i osadu z mydła.

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany