Jak wyczyścić fugi?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić fugi?

Kobieta nie wierzyła własnym oczom

Odkryła sposób na czyszczenie fug bez szorowania. Niechcący rozlała płyn na płytki, efekt ją zadziwił

2022-07-15 15:49

Jak wyczyścić fugi, aby były idealnie czyste? W sklepach jest dostępnych wiele preparatów, m.in. specjalne pisaki do fug. Jednak pewna kobieta odkryła przypadkiem, że najlepszym sposobem na brudne fugi jest środek przeznaczony do zupełnie innych celów. Kiedy niechcący ten płyn rozlał jej się na płytki w kuchni, zaczęła wycierać go mopem i zobaczyła, że fugi są idealnie białe - i to bez szorowania! Swoim niezwykłym odkryciem podzieliła się na TikToku, aby inne panie domu również mogły z niego skorzystać.

Domowe sposoby na czyste fugi

Brudne fugi to zmora każdej pani domu. Zwłaszcza te między płytkami na podłodze, ciężko utrzymać w idealnej czystości. Błoto, jedzenie, kurz, tłuszcz potrafią trwale osadzić się na fugach i czasem nawet detergenty nie są w stanie sobie z nimi poradzić. Kobiety chętnie dzielą się między sobą domowymi sposobami na wyczyszczenie fug. Najlepszy sposób na czyste i białe fugi na ścianie polega na nałożeniu pasty do zębów w miejscach, gdzie gromadzi się brud. Pastę pozostawiamy na 30 - 60 minut w zależności od poziomu zabrudzenia, po czym szorujemy je szczoteczką do zębów lub szorstką stroną gąbki do naczyń. Innym skutecznym sposobem, który pozwoli wyczyścić fugi, jest mieszanka soku z cytryny z solą. Należy stworzyć gęstą pastę i nałożyć ją na brudne fugi. Po upływie 15 minut szorujemy zabrudzone miejsca szczoteczką. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że sok z cytryny nie nadaje się do ciemnych fug, bo może je odbarwić.

Kobieta odkryła, jak wyczyścić fugi bez szorowania

Pewna internautka całkiem przypadkiem odkryła genialny sposób na czyste fugi, który sprawdzi się głównie w kuchni. Kiedy niechcący na płytki upadła jej butelka z otwartym płynem odtłuszczającym, kobieta chwyciła za mopa, aby go wytrzeć. Wtedy zauważyła, że jej brudne od tłuszczu fugi stają się perfekcyjnie czyste i białe. Kobieta podzieliła się tym odkryciem na TikToku. Podpowiada krok po kroku, jak wyczyścić fugi bez szorowania.

Sonda
Czy wypróbujesz tego sposobu na czyszczenie fug z tłuszczu?
Jak czyścić liście roślin doniczkowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany