Dywan akrylowy Osaka

i

Autor: Materiały prasowe firmy

Jak wyprać dywan, aby był miły w dotyku i czysty? Tani i domowy sposób nie zawodzi

2022-07-01 13:15

Zastanawiasz się, jak wyprać dywan, aby skutecznie usunąć z niego plamy i przywrócić mu świeżość? W sieci kobiety podzieliły się sprawdzonymi i tanimi sposobami na pranie dywanu w domu. Wystarczą dwa składniki i odkurzacz, a będzie on czysty i miły w dotyku. Aż ciężko uwierzyć, że to tak proste, a do tego skuteczne. Podpowiadamy, jak wyprać dywan, bez stosowania silnych detergentów.

Sposoby na pranie dywanu

Dywany pierzemy raczej raz na rok lub rzadziej. Wiadomo, że z czasem na dywanie pojawiają się plamy i zabrudzenia, a on tarci świeżość. Wiedzą to zwłaszcza rodzice lub posiadacze zwierzaków. To znak, że nadszedł najwyższy czas, aby wyprać dywan. Jeśli mamy w domu odkurzacz piorący, to problem z głowy. To najprostszy sposób na wypranie dywanu w domu. Jednak jeśli nie posiadamy takiego sprzętu, pozostają nam dwie opcje - oddać dywan w ręce profesjonalistów albo wyprać go w domu. Choć istnieje wiele sposobów czyszczenia dywanów w domu, choćby z użyciem detergentów ze sklepu, to nie zawsze skutecznie radzą sobie one z plamami. Jak zatem prać dywan, by był czysty i miły w dotyku? Kobiety podzieliły się w sieci swoimi sposobami na pranie dywanu z użyciem sody oczyszczonej i octu. Ren sposób, choć wydaje się niewiarygodnie banalny, przynosi ponoć niezwykłe efekty.

Zobacz także: Jak prawidłowo prać bieliznę, by ta była czysta i się nie rozciągała? Wykorzystaj ten banalny trik

Jak wyprać dywan w domu?

Wszechstronne właściwości sody oczyszczonej znajdują zastosowanie w wielu codziennych czynnościach i świetnie sprawdzi się ona również w usuwaniu plam na dywanie. Jak usunąć plamy z dywanu? Najpierw polewamy zabrudzenie octem, a potem posypujemy sodą. Po upływie co najmniej 30 minut dokładnie odkurzamy to miejsce. Sodą oczyszczoną możemy wyprać dywan na sucho. Dzięki temu będzie nie tylko czysty i świeży, bo pozbędziemy się zabrudzeń i nieprzyjemnego zapachu, ale przede wszystkim stanie się miły w dotyku. Tak wygląda pranie dywanu krok po kroku: Odkurz dywan metodą krzyżową. Posyp go równomiernie sodą oczyszczoną. W tym celu najlepiej użyć sitka. Wcieraj sodę szmatką we włosie dywanu. Po upływie 2 godzin ponownie odkurz dywan metodą krzyżową.

Sonda
Dywan pierzesz:
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE