Jak prać ręczniki, aby były miękkie

i

Autor: Shutterstock Jak prać ręczniki, aby były miękkie

Domowe sposoby

Jak prać ręczniki, aby były miękkie i puszyste? Wystarczy dodać do prania tę jedną rzecz. Całkowicie odmieni ona Twoje pranie

Jak prać ręczniki, by przez długi czas były jak nowe? Ręczniki po praniu często są sztywne i z czasem tracą swoją miękkość. Jednak niewiele osób zna trik, dzięki któremu można w prosty sposób sprawić, że znowu będą puszyste, jak kiedyś. Wystarczy dodać do prania jedną rzecz, którą raczej każdy z nas ma w swoim domu. Dowiedz się, jak prać ręczniki, aby były miękkie.

Czy ręczniki można prać z ubraniami?

Po kąpieli pragniemy otulić się miękkim ręcznikiem. Nowe ręczniki są zawsze miłe w dotyku i łatwo chłoną wodę. Jednak z czasem zużywają się i w efekcie tracą swoją miękkość, stają się sztywne i szorstkie. O ręczniki, jak o inne tekstylia w domu należy dbać w odpowiedni sposób, bo dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich puszystością bardzo długo. Na szczęście istnieje sprawdzony przez wiele kobiet sposób na miękkie ręczniki. Dzięki jednemu składnikowi, który większość z nas ma w kuchennej szafce, można sprawić, że będą one ponownie puszyste, jak nowe. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że najbardziej tkaninom o długim włosiu szkodzi nadmierna ilość detergentów do prania. Podczas dodawania proszku do prania lub płynu do płukania należy ściśle stosować się do zaleceń zamieszczonych na etykiecie. Poza tym ważne jest, aby ręczniki prać oddzielnie od innych tekstyliów czy ubrań. Staraj się nie używać płynu do płukania, ponieważ zatrzymuje on wchłanianie wilgoci, co w przypadku ręczników mija się z celem.

Jak prać ręczniki, aby były miękkie

Sprawdzonym sposobem na pranie ręczników, aby były miękkie i puszyste jest zastosowanie octu. Ma on wiele zalet. Pielęgnuje kolor i zapobiega jego blaknięciu, sprzyja zachowaniu miękkości tkanin, ma właściwości odkażające. Pranie ręczników z octem jest banalnie proste. Wlej szklankę octu do pojemnika na proszek.

W jakiej temperaturze prać ręczniki

Ręczniki powinniśmy prać w temperaturze 40-60 stopni. Należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału jest wykonany ręcznik. Bawełniane ręczniki można prac w temperaturze 60 stopni, natomiast bambusowe czy welurowe w 40 stopniach. Zalecana temperatura prania jest zamieszczona na metce ręcznika i najlepiej sugerować się tą informacją zanim wrzucimy go do pralki.

Sonda
Wypróbujesz metody prania ręczników z dodatkiem octu?
Mieszkańcy „ujrzeli” Matkę Boską. Objawienie na drzewie