Pralka

i

Autor: Shutterstock

Jak prać firanki, aby były białe? Fenomenalne sposoby, dzięki którym szybko nie zżółkną

2022-06-23 12:37

Jak prać firanki, aby były białe i nie żółkły? Takie pytanie na pewno dręczy niejedną panią domu. Niestety białe firanki mają tendencję do szybkiego żółknięcia, przez co nie wyglądają na naszych oknach zbyt estetycznie. Co gorsza - zwykłe pranie w pralce nie jest w stanie przywrócić im pierwotnego odcienia. Podpowiadamy fenomenalny trik na pranie firanek, dzięki któremu będą białe i nie zżółkną.

Jak prać firanki, aby były białe

Pranie firanek to jedno z najbardziej żmudnych zajęć domowych. Co prawda nie robimy tego często, jednak i tak daje nam w kość. Samo ich prasowanie potrafi doprowadzić nas do szału, dlatego szukamy rozwiązań, które ułatwią nam życie. Najwięcej problemów jednak przysparzają białe firanki - znacznie szybciej się brudzą, a z czasem żółkną i ciężko przywrócić je do pierwotnego stanu. Kluczowe w tej sytuacji jest prawidłowe pranie firanek w pralce. Jak prać firanki, aby były białe? Przede wszystkim korzystajmy z detergentów, które są do tego przeznaczone. Kupimy je w każdej drogerii, a są naprawdę skuteczne w zwalczaniu zżółknięć na białych firankach, a do tego ułatwiają ich prasowanie.

Domowe sposoby na białe firanki

Natomiast, gdy nie mamy w domu proszku do prania firanek, możemy wykorzystać środki, znane naszym babciom. Do proszku do prania najlepiej dodać sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Jednak przed wsadzeniem brudnych firanek do pralki powinniśmy je uprzednio otrzepać z kurzu i namoczyć przez 15 minut w misce z ciepłą wodą i sodą oczyszczoną. Sok z cytryny również pomoże usunąć żółty odcień, dlatego można dodać go podczas namaczania tkaniny. W przypadku, gdy będziemy prać firanki z kuchni, na których osiadł tłuszcz, do namoczenia dodajmy odrobinę płynu do mycia naczyń. Po wszystkim wkładamy firanki do pralki i ustawiamy program dla delikatnych tkanin. Do dozownika wsypujemy proszek do prania z dodatkiem sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia. Ustawiamy co najmniej 2-krotne płukanie.

Sonda
Prasujesz firanki po praniu?
Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany