czystość w kuchni

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Jak umyć piekarnik i kuchenkę, by się nie brudziły? Ten sposób to hit! Czysta kuchnia bez wysiłku

2022-05-07 10:31

Jak myć kuchnię? Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest czystość i higiena, szczególnie w kuchni, czyli tam, gdzie przygotowujemy i przechowujemy jedzenie. Niestety, kuchnia ma też to do siebie, że lubi się niemalże "sama z siebie" brudzić i wystarczy kilka chwil, by zrobił się w niej bałagan. Pamiętajmy jednak, że czystość w kuchni to nie tylko komfort psychiczny i poczucie estetyki, ale także miejsce wolne od drobnoustrojów, gdzie w sposób bezpieczny przygotujemy posiłki. Zobacz, jak szybko i skutecznie umyć kuchnię? Jak pozbyć się brudu z brzydkich zapachów z lodówki, piekarnika, czy lodówki.

Sposoby na czystą kuchnię. Jak czyścić piekarnik i lodówkę? 

Zdaniem niektórych kuchnia to najważniejsze pomieszczenie w domu. Niestety, "lubi się ona" szybko brudzić, co może oznaczać bakterie i drobnoustroje. Czysta kuchnia to nie tylko komfort psychiczny, ale również bezpieczne miejsce do przygotowywania posiłków. Jak zatem dbać o czystość w kuchni?

Warto skorzystać z dedykowanych do mycia kuchni środków czystości. Zapewnią one nie tylko perfekcyjny wygląd szafek i innych powierzchni, ale przede wszystkim zadbają o nasze bezpieczeństwo. Takie środki poradzą sobie nawet z bardziej opornym brudem, jak tłuszcz przywierający do blatów lub płytek na ścianie. Niezwykle ważnym miejsce kuchni jest kuchenka, bez względu, czy jest ona gazowa, czy też indukcyjna, to miejsce musi być czyste. Często nie wystarczy jednak zwykłe przemycie jej zmoczoną ścierką. W takim przypadku świetnie sprawdzą się dedykowane do mycia kuchenek środki czystości, które domyją plamy zaschniętego jedzenia i tłuszczu. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie potrafią się ubierać! Nie mają stylu i nie wiedzą, co to dobry gust

Jak umyć piekarnik? 

Kolejnym uciążliwym miejscem w kuchni jest piekarnik. Częste pieczenie sprawia, że tłuszcz osiada na jego szybach. Dla przeciwników sklepowych środków czystości jest alternatywa używana jeszcze przez nasze babcie. Wystarczy wykorzystać ocet, sodę oczyszczoną i sól. Ocet należy wymieszać z wodą w proporcji 1:1, sodę połączyć z wodą, by powstała gęsta zawiesina, a dwie łyżki soli wsypać do jednego litra wody. Takie mieszanki genialne poradzą sobie z wszelkiego rodzaju brudem, doczyszczą nie tylko kuchnię, ale także kamień z żelazka. Pamiętajmy jednak, że nie każdy lubi zapach octu, który bywa drażniący, dlatego też po takim myciu warto przetrzeć wszystko płynem lub mydłem. 

Jak dbać o czystą lodówkę? 

Jak utrzymać czystość w lodówce? Przede wszystkim nie wolno dopuścić, do sytuacji, w której starej jedzenie będzie się psuć. Jeżeli to się jednak stanie należy wyjąć z lodówki całą żywność i porządnie ją umyć, możne to tego celu wykorzystać mieszanka octu i wody. By pozbyć się przypadkach zapachów z lodówki można kupić specjalne pochłaniacze.  

Potrącenie dwójki pieszych na ul. Kamiennej w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE