sprzątanie kuchni

i

Autor: Shutterstock sprzątanie kuchni

Kiedy to zrobisz będzie czysto w kuchni

Szałowy patent na sprzątanie w kuchni. Będzie lśniła przez długi czas. Decluttering ułatwi przedświąteczne porządki każdej pani domu

2022-12-08 9:22

Zastanawiasz się, jak ułatwić sobie przedświąteczne sprzątanie, aby kuchnia lśniła przez długi czas? Czasami wystarczy skorzystać z jednej dobrej rady, a sprzątanie w kuchni będzie proste, jak nigdy. Czym jest decluttering kuchni i jak może pomóc w porządkach przed świętami? Jedno jest pewne - każdy, kto tego wypróbuje, już nigdy nie wróci do swoich starych nawyków.

Sprzątanie kuchni krok po kroku

Zbliżają się święta, a Ty zastanawiasz się, jak posprzątać kuchnię, by lśniła nienaganną czystością, a przygotowywanie posiłków było higieniczne? Porządki w kuchni to jedno z najbardziej czasochłonnych zadań przedświątecznych. Tłuszcz, zaschnięte jedzenie, kurz - to tylko niektórzy "wrogowie" czystości w kuchni. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu przygotowuje się jedzenie każdego dnia, dlatego szybko się brudzi, a jeśli na bieżąco jej nie czyścimy, potem trzeba przeprowadzić gruntowne porządki w kuchni. Jak powinno przebiegać sprzątanie kuchni krok po kroku? W pierwszej kolejności przygotuj potrzebne narzędzia: ściereczki, detergenty, płyny itp.. Następnie zabierz się za czyszczenie kuchenki, piekarnika, zmywarki, lodówki oraz innych urządzeń AGD, które masz w kuchni. Kolejnym krokiem jest wymycie szafek kuchennych - wymyj je zarówno w środku, jak i na zewnątrz ich fronty. Na koniec zostaw mycie płytek oraz podłogi. Jeśli chcesz utrzymać czystość w kuchni na długi czas, to koniecznie skorzystaj z metody declutteringu. Na czym polega decluttering?

Co to jest decluttering kuchni? Nowa metoda sprzątania sprawi, że kuchnia będzie długo czysta

Decluttering kuchni to metoda sprzątania, polegająca na regularnym pozbywaniu się niepotrzebnych przedmiotów. Krótko mówiąc, jest to po prostu odgracanie kuchni. Zgodnie z zasadami declutteringu należy najpierw dokładnie opróżnić wszystkie szafki, a ich zawartość ustawić na blacie lub stoliku. Ze zdrowym rozsądkiem zastanowić, się co należy wyrzucić, bo jest nam niepotrzebne. Na końcu wystarczy ułożyć pozostałe, niezbędne rzeczy posegregowane w odpowiednich schowkach. Warto zatem zainwestować w specjalne pojemniki na przyprawy, mąkę, cukier, makarony i wkłady na sztućce.

Sonda
Zaczynasz już przedświąteczne porządki?
Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają