Mycie płytek z połyskiem bez smug

i

Autor: Shutterstock Mycie płytek z połyskiem bez smug

Domowe porządki

Nieprzeciętny sposób na mycie płytek bez smug. Płyn za 2 zł gwarantuje, że odzyskają wysoki połysk bez zacieków

2022-10-13 4:05

Jak myć płytki bez smug? To pytanie zadaje sobie chyba każda pani domu. Mycie płytek, zwłaszcza tych o wysokim połysku to nie lada wyzwanie, gdyż łatwo powstają na nich zacieki z smugi. Jest na to pewne rozwiązanie. Kup ten płyn za 2 złote, a będziesz mogła myć płytki bez smug! Doskonale poradzi sobie z zabrudzeniami, tłuszczem i sprawi, że płytki odzyskają połysk!

Mycie płytek na wysoki połysk bez smug

Zastanawiasz się, jak myć płytki bez smug? Podłogi najczęściej myjemy mopem, a to wiąże się z powstawaniem zacieków z wody. Wtedy wiele osób decyduje się na wycieranie podłogi na sucho, aby była ona perfekcyjnie czysta i błyszcząca. Pomocne może być dokładne wyciskanie mopa z wody, jednak w przypadku mycia płytek na wysoki połysk nawet niewielka ilość wilgoci zostawia ślad. Kolejną ważną kwestią, która pomoże umyć płytki bez smug, jest wybór dobrego płynu. To on pomoże usunąć wszelkie zabrudzenia, w tym też te tłuste. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na mycie płytek z wysokim połyskiem jest zastąpienie tradycyjnego mopa, parowym. Jeśli jednak nie posiadasz takie urządzenia w domu, warto wypróbować domowy sposób na mycie płytek z wysokim połyskiem bez smug.

Płyn za 2 złote do mycia płytek bez smug

Dobrym płynem do mycia płytek jest ocet! Ten domowy środek o szerokim zastosowaniu doskonale odtłuszcza powierzchnie, usuwa z nich brud, a dodatkowo ma właściwości odkażające, co przyda się zwłaszcza w przypadku mycia płytek podłogowych. Jeśli chcesz myć płytki octem, to najpierw wymieszaj go z wodą. Wlej szklankę octu do 3 litrów letniej wody. Tym roztworem umyj płytki. Od razu zauważysz, że będą nie tylko czyste, ale też odzyskają połysk.

Sonda
Używasz octu do domowych porządków?
Jak samodzielnie wybielić podłogę?
Nasi Partnerzy polecają