jak doczyścić płytki w kuchni lub łazience

i

Autor: Shutterstock jak doczyścić płytki w kuchni lub łazience

Genialny sposób na czyste i błyszczące płytki

Jak czyścić płytki z kamienia i tłuszczu? Dodaj ten składnik, a kafelki będą błyszczeć

2022-08-01 5:27

Kafelki w kuchni lub łazience to najlepszy sposób, by utrzymać czyste ściany. Łatwo się je zmywa i dba o ich czystość, jednak i one potrafią zabrudzić się tak, że tradycyjne środki czyszczące zawodzą. Wyjątkowo uciążliwe są zwłaszcza plamy na płytkach w kuchni z tłuszczu po smażeniu oraz osad z kamienia na kafelka w łazience, Wiele pań domu załamuje ręce, gdy przychodzi do czyszczenia płytek. Na szczęście w takiej sytuacji pomogą tradycyjne metody. Ten sposób na czyszczenie płytek kuchennych i łazienkowych jest szybki i banalnie prosty. Zrób to, a kafelki będą błyszczeć.

Jak umyć płytki w kuchni i łazience? Genialny patent na czyste kafelki

Kafelki ściennie mają to do siebie, że wiele ubrudzeń i plam można szybko domyć, są jednak i takie, które za żadne skarby nie chcą zejść. To między innymi plamy z tłuszczu, które najczęściej powstają po gotowaniu oraz osadzający się na kafelkach kamień. Tradycyjne środki czyszczące w takich sytuacjach zawodzą. Zatem jak wyczyścić płytki z tłuszczu i kamienia? Najbardziej niezawodne są stare, sprawdzone metody, z korzystały nasze babki. One doskonale wiedziały, że podstawą wielu środków czystości powinien być ocet lub soda oczyszczona. Te dwie rzeczy poradzą sobie praktycznie z każdym brudem i osadem w naszym domu.

Zobacz także: Odlotowy sposób na wyczyszczenie kabiny prysznicowej z osadu. Użyj tego, a będzie lśniąco czysta

Jak doczyścić kafelki z tłuszczu? Banalny sposób, na błyszczące płytki

By domyć płytki z uciążliwych plam tłuszczowych będzie potrzebowała tradycyjny ocet spirytusowy. Wymieszaj go z wodą w proporcjach 1:2 lub 1:1 i taką gotową mieszanką umyj kafelki. Jeżeli brud jest wyjątkowo uciążliwy umyj je starą szczoteczką do zębów. Jeżeli chcesz doczyścić również fugi to niezastąpiona będzie soda oczyszczona. Wymieszaj ją z wodą, by powstała gęsta pasta i również szczoteczką do zębów wyszoruj fugi.

Jak doczyścić płytki z kamienia? Bezkonkurencyjny patent na uciążliwy osad

Głównym powodem osadzania się kamienia na płytkach jest twarda woda, czyli taka, która posiada w swoim składzie znaczną ilość soli magnezu oraz soli wapnia. To właśnie wytrącony węglan wapnia osadza się na kafelka. Jest on wyjątkowo trudny do pozbycia się i klasyczne płyny myjące często zawodzą. W sklepach możesz kupić specjalistyczne preparaty to mycia płytek i kabin prysznicowych, możesz również sięgnąć po domowe sposoby. Tutaj również z pomocą przychodzi ocet i soda oczyszczona. Korzystając z octu przygotuj mieszankę z wodą w proporcjach 1:1 i pozostaw ją na płytkach przez około 10 minut. Następnie zmyj wszystko ciepłą wodą. Z kolei sodę oczyszczoną zmieszaj z wodą w proporcjach 3:1 i taką pastę również zostaw na kilka minut na kafelkach.  

Sonda
Korzystasz z domowych patentów na sprzątanie?
Tańczące z Promocjami 29.07
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany