Kapitalny patent na mycie okien

i

Autor: Shutterstock Kapitalny patent na mycie okien

Domowe sposoby na czystość

Nieziemski trik na mycie okien bez smug. Za 3 zł kupisz najlepszy środek czyszczący. Szyby i ramy będą perfekcyjnie czyste

2022-09-28 9:26

Czym myć okna bez smug? To pytanie nurtuje wiele pań domu, ponieważ często nawet specjalne środki do szyb nie są w stanie podołać wyzwaniu, pozostawiając na powierzchni ślady. Jeśli chcesz umyć okna bez smug to dobierz odpowiednią ściereczkę i kup płyn za 3 złote, który gwarantuje idealnie czyste szyby. Doskonale rozprawi się także z zabrudzonymi ramami okiennymi.

Jak myć okna bez smug? Kilka przydatnych wskazówek

Mycie okien to temat, który co jakiś czas wraca. Czyste okna to priorytet w domowych porządkach, dlatego szukamy rozwiązań, które będą skuteczne i ułatwią tę czynność. Pamiętaj, aby nie myć okien w samo południe, kiedy pada na nie słońce. Płyn na rozgrzanych szybach szybko zasycha i zostawia nieestetyczne smugi. Jak myć okna? Najpierw dokładnie wyczyść ramy okienne, następnie szyby, a na końcu parapety. Jeśli twoje szyby są bardzo brudne to najpierw możesz je umyć wodą z płynem uniwersalnym. W ten sposób usuniesz kurz, pył i inne zanieczyszczenia. Podobnie postępuj w przypadku ram okiennych. Dokładnie wymyj każdy ich zakamarek. I wytrzyj na sucho. Choć popularne w ostatnich latach jest stosowanie ręczników papierowych do mycia okien, to okazuje się, ze nie jest to najlepsze rozwiązanie. Ręczniki pozostawiają na szybach widoczne paprochy, dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzą się specjalne ściereczki z mikrofibry. 

Płyn za 3 złote do mycia okien bez smug

Domowe sposoby mycia okien bez smug to równie dobre rozwiązanie, jak profesjonalne środki. Jednym z takich domowych preparatów czyszczących jest ocet. Choć ma nieprzyjemny zapach, doskonale rozprawia się nawet z największymi zabrudzeniami i sprawia, że myte nim powierzchnie są lśniące. Dlatego warto go wykorzystać do mycia okien. Wymieszaj ocet z wodą w proporcjach 1:1. Możesz ten roztwór wlać do spryskiwacza i umyć nim szyby, jak zwykłym płynem. Ocet działa antybakteryjnie i rozpuszczająco, dzięki czemu skutecznie usunie z szyb tłuszcz i brud. Okna będą czyste i bez smug.

Sonda
Używasz octu do mycia okien?
Myjka do okien niepozostawiająca smug!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają