Jak umyć ramy okienne?

i

Autor: Shutterstock Jak umyć ramy okienne?

Jak łatwo umyć okna?

Odlotowy trik na czyszczenie ram okiennych. Dodaj ten jeden składnik, a umyjesz je w mgnieniu oka

2022-08-09 8:27

Mycie okien to jeden z podstawowych obowiązków domowych. Najczęściej robimy to kilka razy do roku, o wiele częściej powinniśmy jednak czyścić ramy okienne. Zbiera się na nich kurz, brud i potrafią one zżółknąć. Zwłaszcza ramy okienne PCV są wyjątkowo trudne do wyczyszczenia. Na szczęście są proste sposoby, by szybko umyć ramy okiennie. Teraz szorowanie ram nie musi już być koszmarem. Zobacz, jak umyć ramy okiennie, również te z PCV.

Wyborny patent na szybkie mycie ram okiennych. Wystarczy jedna rzecz

Przede wszystkim pamiętaj, by o ramy okienne dbać cały czas. Powinny być one myte częściej niż same okna. Warto przynajmniej raz w miesiącu przetrzeć ramy okienne i dbać, by nie zbierał się na nich brud i tłuszcz. Ten ostatni często pojawia się na oknach kuchennych i jest wyjątkowo trudny do usunięcia. W sklepach znajdziesz wiele detergentów dedykowanych do mycia ram okiennych. Potrafią one być jednak drogie i warto zastanowić się nad domowymi sposobami. Okazuje się bowiem, że w przypadku czyszczenia ram okiennych sprawdzi się niezastąpiona soda oczyszczona. Nie tylko idealnie zmiękczy ona wodę ale również ma działanie wybielające i może poradzić sobie z pożółkłymi ramami. Wymieszaj sodą z ciepłą wodą i takim roztworem umyj ramy okienne. Równie skuteczna może okazać się metoda z płynem do naczyń. Pamiętaj jednak, by do mycia ram wybierać miękkie ściereczki, które ich nie porysują. 

Zobacz także: Odlotowy sposób na wyczyszczenie toalety z kamienia. Ta mieszanka dosłownie rozpuszcza kamień. WC będzie higienicznie czyste

Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne?

W tym przypadku rewelacyjne sprawdzi się ocet oraz cytryna. Przygotuj mieszankę octu, cytryny oraz 1/5 litra wody i wymieszaj. Możesz dodać również płyn do naczyń. Przygotowanym w ten sposób roztworem delikatnie umyj ramy okienne. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Krzysztof Rutkowski trenuje z piękną Sylwią Madeńską. Czy żona detektywa jest zazdrosna o seksowną partnerkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany