Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić toaletę z kamienia?

Czysty dom bez wysiłku

Odlotowy trik na wyczyszczenie toalety z kamienia. Ta mieszanka dosłownie rozpuszcza kamień. WC będzie higienicznie czyste

2022-08-08 12:18

Jak wyczyścić toaletę z kamienia i to w dodatku bez konieczności szorowania? Choć wydaje się to być niemożliwe, to istnieje pewien naprawdę nieziemski sposób na wyczyszczenie muszli klozetowej z kamienia i osadu. Wystarczy użyć kilku składników, które masz w swojej kuchni. Wypróbuj tej magicznej mieszanki, która dosłownie rozpuszcza kamień i pozostawania muszlę nieskazitelnie czystą.

Z czasem w muszli klozetowej pojawia się kamień, z którym nie mogą sobie poradzić nawet płyny do mycia WC. Osad wygląda nieestetycznie i jest idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii. Osad mineralny znajdujący się w twardej wodzie pozostaje na dnie sedesu, jej obrzeżach lub tworzy brzydkie zacieki. Kamień w muszli osadza się głównie wtedy, gdy nie jest ona regularnie czyszczona, dlatego tak ważne jest mycie jej średnio co 3 dni, aby osad nigdy się nie pojawił. Najczęściej sięgamy po chemiczne środki do mycia toalet. Jednak można pozbyć się kamienia z toalety domowymi sposobami, które nie zaszkodzą zdrowiu, a jednocześnie usuną kamień na dobre.

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej sodą oczyszczoną?

Jednym z najpopularniejszych i najmniej szkodliwych dla zdrowia produktów do porządków domowych jest soda oczyszczona. Doskonale radzi sobie z wszelkimi plamami na ubraniach, zabrudzeniami i kamieniem w łazience. Wystarczy wymieszać 1/3 szklanki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki kwasku cytrynowego, a następnie wsypać do muszli klozetowej. Za pomocą szczotki zamieszać, aż powstanie piana i pozostawić na 30 minut. Po upływie tego czasu należy wlać do WC sporo gorącej wody i wyczyścić jego powierzchnię szczotką.

Popularny napój rozpuści kamień w toalecie

Chyba już każdy słyszał, że popularna na całym świecie Coca-Cola to nie tylko ulubiony napój milionów ludzi, ale też doskonały środek do czyszczenia. W kilka minut potrafi rozpuścić kamień i zacieki w muszli. Wystarczy wlać ją do muszli i pozostawić na godzinę. Po tym czasie dokładnie wyczyścić, a WC będzie lśniąco czyste.

Mieszkanka ekologiczna wyczyści kamień z WC

Kolejnym mniej znanym, jednak niezwykle skutecznym sposobem na wyczyszczenie toalety z kamienia i brudu jest biały ocet. Ocet to produkt, który ma silne właściwości czyszczące i rozpuszczające. Działa antybakteryjnie, a w połączeniu z sodą oczyszczoną usunie nie tylko kamień z muszli klozetowej, ale również wszelkie zacieki. Dodatkowo zneutralizuje nieprzyjemne zapachy, które wydobywają się z WC. Przygotuj gęstą mieszankę z 2 łyżek sody oczyszczonej i 2 łyżek octu. Nanieś ją gąbką na wszystkie zabrudzenia w toalecie i odczekaj około 15 minut. Po tym czasie spłucz muszlę ciepłą wodą.

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie?
Nasi Partnerzy polecają