Jak wyczyścić przypalone żelazko?

i

Autor: shutterstock

Domowe porządki bez detergentów

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Wystrzałowy sposób, aby było jak nowe

2022-08-02 10:04

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Chyba większość osób przynajmniej raz w życiu miała do czynienia z przypalonym żelazkiem. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi i gotowe - tkanina przypala się i przywiera do rozgrzanej powierzchni żelazka. Co wtedy zrobić? Istnieje świetny sposób, który pozwoli skutecznie wyczyścić przypalone żelazko. Wystarczy użyć popularnego środka, który każdy ma w swojej apteczce.

Domowe sposoby na wyczyszczenie żelazka. Tego nie rób!

Chyba większość osób zna ten scenariusz. Podczas prasowania koszuli wystarczyła chwila nieuwagi i zapach spalenizny unosi się w powietrzu. Przypalone żelazko to częste zjawisko. Bywa, że podczas prasowanie nie dostosujemy odpowiednio temperatury do materiału, z jakiego wykonane jest ubranie i wówczas naprawdę łatwo, by tkanina przywarła do rozgrzanej powierzchni żelazka. Wówczas jednym z najgorszych pomysłów jest szorowanie powierzchni gąbką. Nie tylko nie usunie ona zabrudzenia, ale może zarysować stopę żelazka i wtedy będzie ono nadawało się wyłącznie na śmietnik. Istnieje kilka domowych sposobów na wyczyszczenie żelazka. Pierwszym z nich jest pocieranie przypalonej powierzchni tkaniną nasączoną octem. Kolejną metodą, która była znana jeszcze pokoleniu naszych babć, jest czyszczenie solą i gazetą.

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Ten patent jest niezawodny

Wyczyszczenie przypalonego żelazka z pewnością ułatwi paracetamol. Internauci są zachwyceni efektami czyszczenia tym popularnym lekiem przeciwbólowym. Potrzebujesz kilku tabletek paracetamolu i pęsety. Jak wyczyścić przypalone żelazko paracetamolem? Rozgrzej je, a następnie pocieraj tabletką zabrudzone miejsca. Ślady będą znikać w mgnieniu oka, a żelazko będzie jak nowe.

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu