Jak wyczyścić patelnię?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić patelnię?

Sprawdzone triki na przypalone naczynia

Szałowy patent na czyszczenie przypalonej patelni. Zamiast płynu do naczyń wypróbuj to, a patelnia będzie błyszczeć

2022-07-29 9:34

Przypalona i pełna tłuszczu patelnia to standard w kuchni. Zdarza się to zarówno wprawionym kucharkom, jak i totalnym laikom. Niemniej jednak smażenie na przypalonej patelni jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na szczęście przypalone i pełne tłuszczu ze smażenia naczynia można uratować. Przygotowaliśmy dla Ciebie proste sposoby na czyszczenie patelni, bez względu czy jest ona żeliwna, aluminiowa czy ceramiczna. Skorzystaj z tych wskazówek, a przypalona patelnia będzie jak nowa.

Wybitny patent na mycie patelni. Zrób, to a doczyścisz spaleniznę

Gotowanie potrafi czasem skończyć się małą katastrofą. Przyznajmy się, komu nie zdarzyło się przypalić garnka lub patelni? Na szczęście, taka sytuacja nie musi być problemem i istnieją łatwe sposoby, na szybkie wyczyszczenie naczyń ze spalenizny. Z pomocą przychodzą nam domowe patenty, które warto znać. Najprostszym rozwiązaniem jest niezastąpiona soda oczyszczona. Wsyp około 6 łyżeczek sody do 1/4 szklanki wody utlenionej. Zawartość porządnie wymieszaj i takim roztworem umyj patelnię. Sposób ten sprawdzi się zarówno na mycie patelni w środku, jak i jej spodu. Jeżeli spalenizna jest wyjątkowa oporna możesz namoczyć patelnię w takiej mieszance przez kilka godzin. Pamiętaj, że niektóre patelnie posiadają wyjątkowo delikatną powłokę i należy je myć bardzo delikatnie. Używanie metalowych noży, czy widelca do zdrapania tłuszczu może zniszczyć powłokę patelni i korzystanie z niej stanie się niezdrowe. 

Kwasek cytrynowy na przypaloną patelnię

Kolejnym sposobem jest kwasek cytrynowy. Jedną łyżeczkę rozpuść w wodzie i doprowadź ją do wrzenia. Powstałym w ten sposób roztworem zalej spaloną patelnię i delikatnie ją wyszoruj. Zamiast kwasku cytrynowego możesz wykorzystać również ocet. 

Genialny trik na wyczyszczenie patelni z tłuszczu

Tutaj po raz kolejny najlepiej sprawdzi się soda oczyszczona. Wymieszaj kilka łyżeczek z wodą, aż powstanie gęsta papka. Posmaruj nią patelnię i zostaw na kilka godzin. Następnie delikatnie ją umyj i po tłuszczu nie będzie śladu. Pamiętaj, że tłuszcz najlepiej zmywa się w ciepłej, ale nie gorącej, wodzie. 

Sonda
Jak najlepiej doczyścić przypaloną patelnię?
Tańczące z Promocjami 29.07