Przypalony garnek

i

Autor: Shutterstock Przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek? Perfekcyjny sposób na usunięcie spalenizny z naczynia

2022-06-30 11:52

Garnek przypalony np. po mleku lub powidłach to duże wyzwanie. Czym najlepiej go wyczyścić? Często w takich sytuacjach chwytamy po szorstkie zmywaki lub silne detergenty. Jednak bywa, że i one nie zdają egzaminu, a co gorsza mogą zniszczyć garnki ze stali nierdzewnej lub emaliowane. Z pomocą przychodzą sprawdzone domowe sposoby na czyszczenie przypalonego garnka. Wystarczy użyć jednej rzeczy, a spalenizna zniknie.

Jak nie należy czyścić przypalonego garnka

Przypalony garnek to zmora chyba wszystkich pań domu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w domu zagościł charakterystyczny zapach spalenizny. Z taką sytuacją chyba każda z nas miała do czynienia przynajmniej raz w życiu. Choć przypalony garnek często wygląda na zniszczony, a my usilnie próbujemy go uratować stosując silne detergenty i szorstki zmywak lub szczotkę. Niestety w ten sposób możemy sprawić, że naczynie będzie się nadawało jedynie na śmietnik. jak zatem wyczyścić przypalony garnek, aby był jak nowy? Kobiety w mediach społecznościowych podzieliły się wieloma sztuczkami porządkowymi, które stosują w swojej kuchni. Sprawdzone metody na czyszczenie spalonego garnka są prostsze i zdecydowanie mniej inwazyjne dla naczynia niż mogłoby się wydawać. Wystarczy użyć jednej rzeczy, którą raczej każda z nas ma w sowim domu.

Domowy sposób na przypalony garnek - użyj proszku do prania

Okazuje się, że czyszczenie przypalonego garna może być naprawdę proste. Nie potrzebujesz już tych szorstkich gąbek, aby nawet najbardziej przypalony garnek odzyskał swój dawny wygląd i mógł służyć ci jeszcze przez lata. Jak zatem czyścić przypalony garnek? Wystarczy, że do naczynia wsypiesz trochę proszku do prania, wlejesz wodę tak, aby przykryła dno, a następnie zagotujesz. Mieszankę pozostaw w naczyniu na kilka godzin. Następnie umyj je gąbką lub w zmywarce i gotowe. Twój przypalony garnek będzie perfekcyjnie wyczyszczony.

Sonda
Czy wypróbujesz ten sposób na czyszczenie przypalonego garnka?
Jak czyścić liście roślin doniczkowych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE