Rośliny

i

Autor: congerdesign/CC0/pixabay.com

Te kwiaty przynoszą pecha - lepiej nie mieć ich w domu. Dopasuj rośliny do swojego charakteru

2022-05-23 9:24

Sprawdź, jakie kwiaty pasują do Twojego charakteru i wybierz te, które przynoszą szczęście. Większość osób jest zdania, że rośliny doniczkowe i cięte zdobią mieszkanie oraz doskonale filtrują powietrze. Mało jednak osób wie, że niektóre kwiaty potrafią przynieść ich posiadaczom pecha, a inne wręcz odwrotnie, są dobrą wróżbą na przyszłość. Zobacz, jakie rośliny pasują do Twojego charakteru. Sprawdź nasze zestawienie.

Które kwiaty przynoszą pecha, a które szczęście? 

Kwiaty doniczkowe i cięte nie tylko ozdabiają nasze mieszkania, ale również potrafią oczyścić lub nawilżyć powietrze. Są nawet specjalne rośliny, które warto mieć w swojej sypialni. Mało jednak osób zastanawiało się, czy domowe kwiaty przynoszą szczęście, a przecież w dzieciństwie prawie każdy z nas szukał czterolistnej koniczny. Zatem jakie rośliny uchodzą za te najmniej pechowe?

Zobacz także: Znaki zodiaku, a charakter. Co mówi o Tobie horoskop. Bliźniętom nie można ufać, a Panny są znerwicowane

Które rośliny przyniosą Ci szczęście? 

Skrzydłokwiat inaczej „kobiece szczęście”

To przepiękna roślina, która według dawnych wierzeń przynosi szczęście kobiecie, która się nim opiekuje. 

Grubosz drzewiasty inaczej „drzewko szczęścia”

Nazwa chyba mówi sama za siebie. Uznaje się, że roślina ta gwarantuje pomyślność w interesach i zapewnia życie w dostatku. 

Azalia

Chińczycy oraz Japończycy uważają, że azalia zapewnia długie życie, dodatkowo wpływa także na nasze samopoczucie i sprawia, że domownicy się nie kłócą ze sobą.

Które kwiaty przynoszą pecha? Lepiej ich nie trzymaj w domu

Wrzosy

W dawnych wierzeniach sądzono, że wrzosy przynoszą pecha ich posiadaczom. Wierzono bowiem, że to właśnie z tych roślin wiedźmy robił swoje miotły. 

Bluszcz pospolity

Choć jest to wyjątkowo popularna roślina to jednak lepiej jej unikać w domu. Przynosi pecha w miłości i powoduje problemy w związku.

Fiołek

To kolejny kwiat, który często znajdziemy w domach, a teoretycznie przynosi pecha Podobnie jak bluszcz potrafi on zniszczyć nasze życie miłosne.  

Sonda
Wierzysz w przesądy?
Tańczące z Promocjami 19-05-22