Brutalne MORDERSTWO w kinie. Zabójca odpowie przed sądem

2019-09-18 9:10
Nożownik
Autor: PublicDomainPictures / CC0 / pixabay.com

Zabił swojego byłego partnera, a drugiego mężczyznę poważnie ranił. A to wszystko na oczach przerażonych dzieci. Do Sądu Okręgowego w Szczecinie trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w grudniu ubiegłego roku zaatakował ostrym narzędziem dwie osoby. Do dramatu doszło w kinie, podczas seansu dla dzieci.

Do dramatu doszło 23 grudnia 2018 roku w Multikinie w szczecińskim centrum Handlowym Galaxy. W sali kinowej, podczas seansu dla dzieci, napastnik zaatakował nożem dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł. Drugi z pokrzywdzonych odniósł poważne obrażenia szyi i ud.

Jak informuje prokuratura, 26-latek "działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego wielokrotnie ugodził go nożem w klatkę piersiową, w okolice łopatek, ręce, szyję i obojczyk, czym spowodował między innymi mnogie rany kłuto-cięte szyi i klatki piersiowej, wskutek czego doszło ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią pokrzywdzonego".

Motywem zabójstwa miała być zazdrość i zawód miłosny. Napastnik miał śledzić swojego byłego partnera wraz z jego przyjacielem. Poszedł za nimi do kina, gdzie z zazdrości zaatakował parę nożem.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa jednego z mężczyzn oraz usiłowania zabójstwa drugiego. 26-latek został tymczasowo aresztowany.

Mężczyzna nie był wcześniej karany. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.