"Uwaga" na żywo ze Szczecina. W roli głównej... "Balbina"!

2018-10-11 19:07 Grzegorz Kluczyński
Balbina w Uwadze TVN
Autor: ESKA INFO Szczecin Balbina w "Uwadze" TVN

Wozy transmisyjne pojawią się w Szczecinie już w najbliższy poniedziałek. Dziennikarze programu "Uwaga" TVN będą poruszać jeden z największych w ostatnim czasie problemów mieszkańców naszego miasta, czyli zachowanie Bogumiły D., potocznie nazywanej "Balbiną".  

Kobieta poruszająca się na elektrycznym skuterze od kilku miesięcy utrudnia życie mieszkańcom, blokując pojazdy komunikacji miejskiej. Motorniczowie i kierowcy autobusów niechętnie zabierają panią Bogumiłę, ponieważ nie stosuje się ona do poleceń i nie przypina wózka wewnątrz pojazdu, co stwarza zagrożenie dla innych pasażerów. Gdy kobieta nie zostanie wpuszczona do pojazdu, podjeżdża przed jego maskę, uniemożliwiając wyjazd z przystanku. Powoduje to nie tylko paraliż komunikacji miejskiej, ale także coraz większą wściekłość mieszkańców. Często dochodzi także do niebezpiecznych sytuacji, grożących wypadkiem.

Przeczytaj również: Kim była "Balbina" zanim zrobiło się o niej głośno w Szczecinie? Zobacz wywiad z panią Bogumiłą! [WIDEO]

Zarówno władze miasta, odpowiednie instytucje jak i służby, od wielu miesięcy nie potrafią poradzić sobie z problemem. Kobieta czuje się bezkarna, a chwilami jej zachowanie bywa niebezpieczne. Bogumiła D. nie tylko blokuje tramwaje i autobusy, ale także bywa agresywna. Doszło już do kilku sytuacji, gdy swoim pojazdem, z premedytacją przejechała komuś po stopach. Zdarzyło się również, że kobieta potrąciła mężczyznę, który próbował uniemożliwić jej zablokowanie autobusu na przystanku.

Przeczytaj również: "Balbina" coraz bardziej niebezpieczna. Czy jej "terror" doprowadzi kiedyś do nieszczęścia?

Dziennikarze "Uwagi" będą starali się poznać sytuację i dowiedzieć się, co kieruje niepełnosprawną kobietą i powoduje u niej zachowania, które są uciążliwe dla mieszkańców. Czy uda im się poznać przyczyny tego "terroru"? W programie wezmą m.in. udział członkowie facebookowej grupy "Pani Balbina w akcji". Czy na planie pojawi się również główna bohaterka całego zamieszania? Tego na razie nie wiadomo.

Ekipę TVN będzie można spotkać obok przystanku autobusowego na Jasnych Błoniach już od godz. 19:30.

Program będzie emitowany na żywo w poniedziałek, 15 października o godz. 19:50 na antenie TVN, a ciąg dalszy będzie można obejrzeć w "Uwadze po Uwadze" na antenie TTV.

Przeczytaj również: Mieszkańcy nie wytrzymali. Próba linczu na "Balbinie" w centrum Szczecina. Przesadzili? [WIDEO, SONDA]

Zobacz #TOWIDEO: