Brutalny atak na przypadkowego przechodnia w Pakości. Użył kija baseballowego

2021-07-26 11:18
Brutalny atak na przypadkowego przechodnia w Pakości. Użył kija baseballowego
Autor: KPP w Inowrocławiu / CC Unsplash.com Brutalny atak na przypadkowego przechodnia w Pakości. Użył kija baseballowego / Zdjęcie poglądowe

Zaczepka mężczyzny na ulicy Pakości (woj. kujawsko-pomorskie) zakończyła się jego dotkliwym pobiciem. W ruch poszedł kij baseballowy. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. - Przestępstwo ujawnili policjanci i zatrzymali jego sprawcę, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu pobyt za kratami do pięciu lat - przekazuje nam biuro prasowe KPP w Inowrocławiu.

Brutalny atak na przypadkowego przechodnia w Pakości. Użył kija baseballowego

Biuro prasowe KPP w Inowrocławiu pochwaliło się przełomem w sprawie z Pakości. Tamtejsi policjanci ostatnie dwa tygodnie zajmowali się intensywnie dotkliwym pobiciem, do jakiego doszło w tej miejscowości. To funkcjonariusze miejscowego komisariatu uzyskali informację o przestępstwie i dowiedli temu, że na ulicy (10.07) doszło do przemocy z użyciem kija baseballowego. - Z zebranych przez pakoskich policjantów dowodów wynika, że grupa osób zaczepiła przypadkowego przechodnia. Jeden z mężczyzn, który miał przy sobie kij baseballowy bez powodu uderzył go w głowę. Obrażenia u pobitego były bardzo dotkliwe i skutkowały leczeniem w szpitalu - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Nieprzytomny i pijany 16-latek znaleziony w Chełmży. Na jaw wyszło coś strasznego

- Policjanci działając przy wykryciu sprawy zabezpieczyli nagrania monitoringu z różnych miejsc. Tym tropem dokonali rekonstrukcji wydarzeń i pracowali nad ustaleniem sprawcy. W ubiegłym tygodniu pozyskali wiedzę, kto był zamieszany w pobicie mężczyzny. Przełom nastąpił w środę (21.07.2021) co doprowadziło do zatrzymania 19-letniego mieszkańca Pakości. Policyjne działania również skutkowały zabezpieczeniem narzędzia użytego do przestępstwa, w postaci kija baseballowego - informuje w komunikacie prasowym asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

23 lipca zatrzymany wraz z aktami sprawy trafił do oskarżyciela, gdzie usłyszał zarzut pobicia. Wniosek policji i prokuratora o tymczasowe aresztowanie, sąd rozpatrzył pozytywnie. - 19-letni podejrzany trafił za kraty na trzy miesiące. Grozi mu kara więzienia do 5 lat - podsumowuje policjantka z Inowrocławia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Napad na sklep w Olsztynie. Niebezpieczny bandyta został zatrzymany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE