Nieprzytomny i pijany 16-latek znaleziony w Chełmży. Na jaw wyszło coś strasznego

2021-07-25 12:51
Nieprzytomny pacjent w szpitalu
Autor: Sharon McCutcheon: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons Nieprzytomny i pijany 16-latek znaleziony w Chełmży. Na jaw wyszło coś strasznego / Zdjęcie ilustracyjne

W miniony wtorek (20.07.2021) na terenie Chełmży (powiat toruński) miała miejsce dramatyczna akcja policji. Wszystko zaczęło się od znalezienia nieprzytomnego chłopca, od którego dało się wyczuć alkohol. Chwilę później okazało się, że jego życiu zagraża niebezpieczeństwo. Na miejsce wezwano pogotowie. Więcej na se.pl/torun.

Nieprzytomny i pijany 16-latek znaleziony w Chełmży. Na jaw wyszło coś strasznego

Cała historia miała swój początek we wtorek (22.07.2021) około godziny 10:15 w pobliżu chełmżyńskiej plaży. Patrol Oddział Prewencji Policji w Bydgoszczy II Kompania Toruń, zauważył osobę leżącą obok ławki. Funkcjonariusze wiedzieli, że nie mogą przejść obok tego obojętnie. - Okazało się, że to nieprzytomny chłopiec, od którego czuć było woń alkoholu i u którego nie było widać żadnych urazów. Policjanci zaczęli sprawdzać jego funkcje życiowe, próbowali go cucić. Podczas sprawdzania urazowego i układania w pozycji bezpiecznej dostrzegli u chłopca pompę do podawania insuliny. Stało się jasne, że dziecko cierpi na schorzenie, które może bezpośrednio zagrażać jego życiu i zdrowiu - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

Czytaj też: Toruń: Uratowali agresywnego desperata z toni Wisły. Narazili własne życie

- Policjanci za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie. Gdy policjantom udało się nawiązać kontakt słowny z chłopcem ustalili, że ma 16 lat i jest mieszkańcem jednej z spod chełmżyńskiej miejscowości. Nastolatek miał przy sobie urządzenie do badania poziomu insuliny. Wynik wyjaśnił nagłą przyczynę zasłabnięcia młodzieńca. Po przyjeździe pogotowia i wstępnej ocenie stanu zdrowia nastolatka medycy orzekli, że chłopiec natychmiast musi trafić do szpitala - wyjaśnia podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

W piątek (23.07.2021) okazało się, że po dwóch dniach pobytu w szpitalu, chłopiec może wrócić do domu. - Ze względu na młodociany wiek o całej sytuacji oczywiście zostali powiadomieni rodzice chłopca oraz sąd - podsumowuje policjantka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Groźne zdarzenie przy wyjeździe z Torunia. Policjanci nie mogli w to uwierzyć!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE