Polskie rekordy ciepła. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

2021-07-26 13:57
Polskie rekordy temperatur. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle
Autor: Super Express Polskie rekordy temperatur. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

Polskie rekordy temperatur - kiedy i gdzie było najgoręcej? Trzeba przyznać, że w historii pogoda potrafiła dać w kość mieszkańcom wielu regionów naszego kraju. Upalne piekło, żar z nieba i słońce, przed którym trudno było uciec. Oto 15 miejsc, w których termometry wskazywały gigantyczne wartości. Myślicie, że wasze miasto jest w tej czołówce? Sprawdźcie na se.pl!

Polskie rekordy temperatur. Skwar i spiekota to mało powiedziane. Było jak w pogodowym piekle

Skwar, upał, rozpaczliwe poszukiwanie cienia - znacie to z lat minionych? Pogoda w Polsce solidnie dawała nam w kość. Mieszkańcy tych regionów musieli się mierzyć z temperaturami, które mogą przyprawić i zawroty głowy. IMGW wydaje alerty pogodowe nawet przy około 30 stopniach, a w tych przypadkach słońce postanowiło zadziałać z jeszcze większą mocą. Oto przed wami ranking 15 miast i miejscowości, które zapisały się w księdze rekordów temperatur. Jeden region odnotował nieznośny upał w XXI wieku. Który? Zestawienie znajdziecie w galerii zdjęć, którą zamieszczamy poniżej!

Pomiary meteorologiczne w naszym kraju prowadzi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz też: Wał szkwałowy: Niesamowite zjawisko pogodowe w Toruniu! Te zdjęcia robią piorunujące wrażenie

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE