Wał szkwałowy: Niesamowite zjawisko pogodowe w Toruniu! Te zdjęcia robią piorunujące wrażenie

2021-07-13 10:55
Chmury burzowe - opady deszczu i grad, takie zjawiska towarzyszyły mieszkańcom Torunia
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Wał szkwałowy: Niesamowite zjawisko pogodowe w Toruniu! Te zdjęcia robią piorunujące wrażenie / Zdjęcie poglądowe

Wał szkwałowy - czym jest i jak bardzo niebezpieczne to zjawisko? Łowcy burz uchwycili bardzo efektowne pogodowe anomalie. Burze z gradem, ulewy, zalane miasto - w miniony poniedziałek (12.07.2021) taki klimat towarzyszył m.in. mieszkańcom Torunia. Zobaczcie zdjęcia, które robią ogromne wrażenie na internautach.

Wał szkwałowy: Niesamowite zjawisko pogodowe w Toruniu! Te zdjęcia robią piorunujące wrażenie

W miniony poniedziałek (12.07.2021) Toruń przekonał się, jak kapryśna bywa pogoda, nawet w środku lata. Za oknami obserwowaliśmy dosłownie pogodowe szaleństwo. Burze sprawiały, że w grodzie Kopernika i w Kujawsko-Pomorskiem było bardzo głośno, a grad z ogromną siłą bił w szyby. Tego typu warunki to nie tylko spore utrudnienia, zalane centrum miasta i paraliż komunikacyjny. Swoje pięć minut mają łowcy burz, którzy uchwycili m.in. wał szkwałowy. Zjawisko jest bardzo efektowne, co widać na zdjęciach, które zamieścił na swojej stronie ceniony meteorolog, Rafał Maszewski. Trzeba przyznać, że fotografie robią kolosalne wrażenie! Zamieszczamy je poniżej.

Czytaj też: Gdzie jest burza? Pogodowy armagedon w Polsce. Sprawdź, gdzie będzie najgorzej [13.07.2021] 

- W poniedziałek po południu pojawił się nad Toruniem wał szkwałowy (chmura szelfowa) związany z chmurą burzową Cumulonimbus Arcus - jej kształt wskazywał na silne turbulencje w chmurze - wyjaśnia Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Jedno z najefektowniejszych zdjęć pojawiło się na stronie Lubuscy Łowcy Burz na Facebooku. Jego autorem jest Krzysztof Polko. Fotografia szybko obiegła całą Polskę i ma ponad 1500 udostępnień. Zobaczcie niebo nad Toruniem z 12 lipca!

Nasza redakcja apeluje w tym miejscu do czytelników - jeżeli chcecie wykonywać fotografie w czasie burz, zachowajcie szczególną ostrożność. Wygląda na to, że niebezpieczne zjawiska będą z torunianami do końca bieżącego tygodnia. Tak wynika z prognozy Rafała Maszewskiego, który na stronie pogodawtoruniu.pl zamieścił informacje o burzach i przelotnych deszczach. Prognozy będziemy na bieżąco analizować w naszym lokalnym serwisie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Przez zalane przejście muszą chodzić przez tory. Dramat mieszkańców Ursusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE