Sprzedawała LEWE BUTY, prawo się o nią upomniało!

2020-01-24 10:16 KM
Sprzedawała LEWE BUTY, prawo się o nią upomniało!
Autor: CC Pexels.com / Skitterphoto Sprzedawała LEWE BUTY, prawo się o nią upomniało!

Ponad sześćdziesiąt zarzutów usłyszała Mieszkanka Tczewa. Kobieta odpowie za naciąganie ludzi poprzez fikcyjną sprzedaż obuwia. - Kobiecie grozi 8 lat więzienia - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pakości od września 2018 roku prowadzili postępowanie dotyczące zakupu markowego obuwia. Mieszkanka Pakości poprzez jeden z portali zamówiła buty, a gdy tylko wpłaciła pieniądze, kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zamówiony towar nigdy też do niej nie dotarł.

Funkcjonariusze z regionu, gromadząc materiał dowodowy w sprawie, ustalili, że taką samą metodą zostało oszukanych więcej osób. To samo obuwie bowiem zamawiali też inni, a płacili za parę od 60 do 200 zł.

- Praca pakoskich policjantów doprowadziła do namierzenia oszustki na terenie województwa pomorskiego. 21 stycznia, funkcjonariusze pojechali do Tczewa i tam zatrzymali 43-letnią kobietę. Usłyszała ona łącznie 64 zarzuty polegające na celowym wprowadzaniu ludzi w błąd, a przez swoją działalność zarobiła ponad 4600 zł - informuje nas asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Śledczy ustalili, że gdy tylko kobieta zorientowała się, że jest więcej nabywców na obuwie, rozzuchwaliła się i zakładając fikcyjne konta przez internet oszukiwała inne osoby oferując ten sam towar i pobierając za niego opłatę.

- Podejrzana została doprowadzona do oskarżyciela i jego decyzją objęta policyjnym dozorem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 8 lat - podsumowuje asp. szt. Drobniecka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.