Ofiara księdza-pedofila chce MILION ODSZKODOWANIA. Obrzydliwe tłumaczenie kurii

2020-01-23 18:59 EITOR
Domaga się miliona złotych od diecezji toruńskiej. Kuria nie poczuwa się do odpowiedzialności
Autor: CC Pixabay.com Ofiara księdza pedofila domaga się miliona złotych od diecezji toruńskiej

Mariusz Milewski, ofiara księdza-pedofila Jarosława P., który został skazany prawomocnym wyrokiem - domaga się miliona złotych zadośćuczynienia od diecezji toruńskiej. Mężczyzna ogłosił to na konferencji konferencji Stowarzyszenia Polska Laicka w Toruniu.

Mariusz Milewski był molestowany przez księdza Jarosława P. przez 9 lat. Mężczyzna swoją dramatyczną historię opowiedział w programie "Skandaliści", emitowanym przez Polsat News.

W 2016 roku duchowny-pedofil został skazany przez Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim na 3 lata więzienia. Odrzucono również kasację, wniesioną przez skazanego.

Teraz Milewski domaga się od diecezji toruńskiej miliona złotych zadośćuczynienia.

- Z odpowiedzi na  pozew wynika, że kuria nie poczuwa się do odpowiedzialności, uważając, że postępowanie Jarosława P. obciąża księdza, a nie instytucje kościelne - informuje Milewski, cytowany przez portal polsatnews.pl.

Mężczyzna przypomniał również, że w 2015 roku trybunał diecezji toruńskiej uniewinnił ks. Jarosława P. Instytucja ta została powołana przez ówczesnego ordynariusza toruńskiego biskupa Andrzeja Suskiego.

Rozprawa w Sądzie Okręgowym w Toruniu odbędzie się 12 marca 2020 roku. Do sprawy będziemy wracać.