Gdańsk: Przechwycono nielegalne papierosy z Kambodży. "Aż 10 mln sztuk"

2021-09-22 13:00
Gdańsk: Przechwycono nielegalne papierosy z Kambodży. Aż 10 mln sztuk
Autor: KAS Gdańsk: Przechwycono nielegalne papierosy z Kambodży. "Aż 10 mln sztuk"

Nielegalny towar przechwycony przez służby w Trójmieście. Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zabezpieczyła aż 10 milionów sztuk papierosów. - Z Kambodży do portu w Gdańsku przypłynął towar o wartości prawie 7,5 miliona złotych - podała Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Funkcjonariusze trafili na nielegalny towar z przemytu w miniony wtorek, 21 września 2021 roku. Pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała kontener na terenie terminala w Gdańsku. - W kontenerze znajdowały się niezadeklarowane papierosy. To ponad 10 milionów sztuk bez polskich znaków akcyzy - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. We wspomnianym kontenerze oficjalnie miały znajdować się plecaki. Szacunkowa wartość rynkowa przechwyconych papierosów to prawie 7,5 miliona złotych.

Sprawę dotyczącą przemytu papierosów prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

Raport z anteny 22.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE