Bili ryby prądem! Szokujące odkrycie pod Makowem Mazowieckim

i

Autor: Shutterstock

Szok!

Bili ryby prądem, grozi im więzienie! Szokujące odkrycie pod Makowem Mazowieckim

2023-11-19 8:22

Policjanci z Makowa Mazowieckiego dokonali szokującego odkrycia. Mundurowi złapali 3 mężczyzn, którzy uśmiercali ryby prądem! Do łamania prawa miało dochodzić na terenie pobliskiego jeziora. Teraz zatrzymanym grożą poważne konsekwencje. Mogą trafić za kratki nawet na dwa lata. MUndurowi zabezpieczyli też sprzęt, którym się posługiwali.

Maków Mazowiecki. Bili ryby prądem. Trzech zatrzymanych

Mundurowi przekazali, że informacje o mężczyznach otrzymali od Straży Rybackiej z Ostrołęki. Do aktów kłusownictwa dochodzić miało na terenie jeziora w Brzózem Małym. - Makowscy policjanci otrzymali informację od funkcjonariuszy Straży Rybackiej z Ostrołęki, że na jednym ze zbiorników wodnych w miejscowości Brzóze Małe, na terenie gminy Rzewnie, 3 mężczyzn dokonuje nielegalnego połowu ryb. Mundurowi wraz ze strażnikami Straży Rybackiej obserwowali pływających łodzią mężczyzn i potwierdzili swoje przypuszczenia – informuje podkom. Monika Winnik z policji w Makowie Mazowieckim.

W jaki sposób działali przestępcy? Policja wyjaśnia, że kłusownicy zabierali ze sobą na łódkę duży akumulator i zabijali nim ryby. - Nielegalnie złowili 22 szczupaki, 2 liny, 10 płoci i 3 okonie. Mężczyźni w wieku od 18 do 47 lat zostali zatrzymani. Wszyscy to mieszkańcy pow. makowskiego. Usłyszeli zarzut kłusownictwa za co grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet do dwóch lat więzienia – informuje policjantka. Ryby, które funkcjonariuszom udało się uratować wpuszczono do wody. Łódka i akcesoria do nielegalnego połowu zabrała policja.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Czy to państwo ma dostęp do morza? Grube ryby zdobędą komplet punktów

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Czy Czechy mają dostęp do morza?
Nasi Partnerzy polecają