Daniel R. zmienił życie 21-latki w piekło. To co zrobił, nie mieści się w głowie. Sąd wydał wyrok

i

Autor: Shutterstock Daniel R. zmienił życie 21-latki w piekło. To co zrobił, nie mieści się w głowie. Sąd wydał wyrok

Sąd wydał wyrok

Daniel R. zmienił życie 21-latki w piekło. To co zrobił, nie mieści się w głowie. Sąd wydał wyrok

2023-01-23 8:46

To, co Daniel R. zrobił 21-letniej kobiecie, nie mieści się w głowie. Mężczyzna zamienił jej życie w piekło. W grudniu 2021 roku do Sądu Okręgowego w Ostrołęce trafił akt oskarżenia przeciwko Danielowi R. Nieco ponad rok później, 19 stycznia 2023 roku, sąd wydał wyrok. Mężczyzna został skazany na siedem lat więzienia.

Daniel R. brutalnie zgwałcił nieznajomą

Do brutalnego gwałtu doszło w marcu 2021 r. na terenie powiatu wyszkowskiego. W grudniu tego samego roku prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia w tej sprawie. To, co Daniel R. zrobił 21-letniej kobiecie, nie mieści się w głowie.

"Mieszkańcowi Pułtuska Danielowi R. zarzuciliśmy m.in. popełnienie brutalnego trzykrotnego zgwałcenia 21-letniej Oliwii P., pozbawienia pokrzywdzonej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem, w tym biciem z użyciem różnych przedmiotów, kopaniem, wyzywaniem słowami wulgarnymi groźbami pozbawienia życia, udzielaniem jej amfetaminy oraz posiadanie amfetaminy" - poinformowała w piątek (20 stycznia) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

Ponadto prokuratura oskarżyła Daniela R. o groźby karalne pozbawienia życia partnera i dziecka pokrzywdzonej. "Akt oskarżenia zawierał też zarzuty niepłacenia alimentów na rzecz dwójki dzieci oskarżonego. Czyny z użyciem przemocy Daniel R. popełnił w warunkach recydywy" - podała Łukasiewicz.

Proces Daniela R. za zamkniętymi drzwiami

Proces Daniela R. toczył się około roku. W jego trakcie przesłuchano oskarżonego, pokrzywdzoną oraz wielu świadków. Rozprawa prowadzona była z wyłączeniem jawności.

W czwartek, 5 stycznia 2023 roku, sąd zamknął przewód, a strony wygłosiły mowy końcowe. "19 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w tej sprawie, w którym podzielił argumentację zawartą w akcie oskarżenia przedstawioną przez prokuratora" - poinformowała e Elżbieta Łukasiewicz.

Sąd wymierzył Danielowi R. karę łączną 7 lat pozbawienia wolności, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej Oliwii P. na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania przez okres 4 lat.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sonda
Czy kara za gwałt powinna być wyższa?
Nasi Partnerzy polecają