Huk wybuchu wystraszył mieszkańców. Ich sąsiad odpalił w bloku granat!

i

Autor: KRP VII – PRAGA POŁUDNIE, REMBERTÓW, WAWER, WESOŁA Huk wybuchu wystraszył mieszkańców. Ich sąsiad odpalił w bloku granat!

Horror w Wawrze

Huk wybuchu wystraszył mieszkańców. Ich sąsiad odpalił w bloku granat!

2023-08-03 11:31

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku przy ul. Palmowej w Wawrze. Zaniepokojeni odgłosami przypominającymi wystrzały zawiadomili policję. Okazało się, że to ich 43-letni sąsiad odpalił na klatce schodowej granat hukowo-błyskowy! Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Horror w Wawrze. 43-latek odpalił w bloku grat!

Policjanci z komisariatu przy ul. Mrówczej zostali wezwani przez mieszkańców bloku przy ul. Palmowej w Wawrze. Zgłaszających zaniepokoiły odgłosy charakterystyczne dla wystrzałów.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że ktoś wyrzucił na klatkę schodową granat hukowo-błyskowy! Mieszkańcy zostali ewakuowani.

- Mężczyzna, który miał to zrobić, zamknął się w lokalu i nie chciał nikogo wpuścić, a potem, prawdopodobnie w obawie przed zatrzymaniem, próbował ucieczki przez balkon. Po krótkim pościgu wpadł wprost w ręce funkcjonariuszy i trafił do policyjnej celi. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli między innymi magazynki, kolejny granat hukowo-błyskowy oraz broń i amunicję, na które wymagane jest pozwolenie - poinformowała podinsp. Joanna Węgrzyniak z wawerskiej policji.

43-latek tymczasowo aresztowany

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe. 43-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a także sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób lub mienia w wielkich rozmiarach poprzez działanie w szczególnie niebezpiecznych okolicznościach.

- Prokuratura złożyła wniosek o zastosowanie tymczasowego areszt wobec podejrzanego, a sąd przychylił się do wniosku i 43-latek trafił do aresztu na najbliższe 3 miesiące - przekazała podinsp. Joanna Węgrzyniak.

Sonda
Czy miałeś kiedyś problemy z sąsiadem?