zasnął za kierownicą

i

Autor: Shutterstock

SZOK NA JEZDNI

Naćpany kierowca ciężarówki usnął na środku jezdni. 32-latek był po metamfetaminie. Grozi mu długa odsiadka

2023-07-22 11:58

Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie. W Jedlance pod Radomiem policjanci zatrzymali 32-letniego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna usnął za kółkiem na środku drogi. Okazało się, że był naćpany! Kierowca za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu długa odsiadka.

Jedlanka. Naćpany kierowca zasnął za kółkiem. Był po metaamfetaminie

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek, 20 lipca około godziny 9 w Jedlance pod Radomiem. Policjanci odebrali zgłoszenie o zaparkowanej na środku jezdni ciężarówce, w której znajduje się kierowca. Świadkowie będący na miejscu próbowali dostać się do środka pojazdu, jednak był on zamknięty, a z kierowcą nie było kontaktu.

Mężczyzna nie reagował na żadne sygnały i nawoływania. Na miejsce pojechał patrol radomskiej drogówki. Było tam już pogotowie ratunkowe. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań i sprawdzeniu stanu zdrowia, ratownicy określili, że mężczyzna jest zdrowy i nic mu nie dolega – przekazała sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej policji.

Mężczyzna wyjaśnił, że podczas jazdy poczuł potrzebę fizjologiczną, dlatego zatrzymał pojazd na środku drogi i poszedł w pobliskie zarośla. Po powrocie do pojazdu usnął. Nie potrafił wytłumaczyć swojego postępowania i był bardzo pobudzony, dlatego policjanci przebadali go na zawartość alkoholu.

32-latek był trzeźwy. Kolejna pobrana próbka, tym razem ze śliny, wykazała obecność metaamfetaminy w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd ciężarowy, który blokował drogę przekazano właścicielowi.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi mu do 2 lat więzienia.

Sonda
Czy brałeś kiedyś narkotyki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany