Polska. Prognoza pogody 26.11.2020: Zapowiada się słoneczny czwartek

2020-11-26 7:00 Alicja Guz
Pogoda KRAJ 25 11
Autor: Redakcja SE

Chociaż dzień jest coraz krótszy, warto go maksymalnie wykorzystać. Zwłaszcza gdy synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę. W czwartek 26 listopada pogoda będzie sprzyjać jesiennym spacerowiczom. Gdzie będzie najcieplej, a gdzie chwilami przyda się parasol?

Pogoda 26 listopada w niemal całym kraju będzie słoneczna. Jedynie na północy synoptycy prognozują niemal całkowite zachmurzenie i niewielkie opady deszczu. Parasole mogą przydać się zatem mieszkańcom Szczecina, Koszalina i Gdańska. Temperatura w czwartek będzie zróżnicowana, jednak nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w Zakopanem i we Wrocławiu. Termometry wskażą tam 7 stopni. Z kolei najchłodniej będzie w Olsztynie, Suwałkach i w Białymstoku.

W czwartek w Polsce będzie wiał południowo-zachodni wiatr. W porywach osiągnie maksymalnie 45 km/h. Najwyższe ciśnienie synoptycy prognozują na południu kraju. W Zakopanem wyniesie 1023 hPa. Im wyżej na północ, tym ciśnienie będzie spadać. Na Pomorzu wyniesie 1016 hPa. Biomet w przeważającej części kraju będzie korzystny. Jedynie w Szczecinie i Gdańsku będzie on neutralny, a w Koszalinie niekorzystny.

Strajk Kobiet. Protest przeciwko brutalności policji w Warszawie