Warszawa. Pogoda 26.11.2020: Czwartek słoneczny, ale zimny

2020-11-26 6:00 Alicja Guz
Pogoda WAWA 25 11
Autor: Redakcja SE

Zdaje się, że złota polska jesień opuściła stolicę I w tym roku już nie wróci. Za oknem co prawda nadal świeci słońce, ale temperatura jest już o wiele niższa niż jeszcze tydzień temu. Jaka pogodę jesień przygotowała na czwartek 26 listopada? Warszawiakom przydadzą się parasole? A może wystarczy ciepły sweter i czapka?

W czwartek 26 listopada słońce powitaliśmy o godz. 7:25. Będzie ono towarzyszyło warszawiakom aż do zachodu, czyli 15:31. Chociaż dzień będzie krótki (jedynie 8 godzin i 16 minut!) warto spędzić go na świeżym powietrzu. Pogoda będzie dopisywać, ale warto ubrać się ciepło. W środku dnia termometry wskażą zaledwie 4 stopnie Celsjusza, lecz trzeba pamiętać, że odczuwalna będzie odrobinę niższa - wyniesie zaledwie jeden stopień. Synoptycy nie przewidują opadów.

26 listopada w Warszawie będzie wiał południowo-zachodni wiatr, który w porywach osiągnie 45 km/h. Biomet będzie korzystny. Ciśnienie wyniesie 1019 hPa. Wystarczy zatem zaopatrzyć się w ciepły sweter, czapkę i szalik, by wyruszyć na jesienny spacer i złapać jeszcze przed zimą odrobinę słońca.

Strajk Kobiet. Protest przeciwko brutalności policji w Warszawie