Straż Pożarna Bydgoszcz

i

Autor: Dawid Olszewski

Dramat

Pożar na Żoliborzu, starsza kobieta ranna. Strażacy wynieśli ją z budynku

2024-02-11 12:49

W sobotę (10 lutego) w mieszkaniu na Żoliborzu wybuchł pożar. Paliło się mieszkanie na parterze przy ul. Mickiewicza. Strażacy wezwani na miejsce weszli do zadymionego mieszkania. W środku paliły się meble. Wynieśli z niego około 70-letnią emerytkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Pożar na Żoliborzu, starsza kobieta ranna. Strażacy wynieśli ją z budynku

O zdarzeniu informuje portal TVN Warszawa. - Mieszkanie było zadymione, paliły się meble i wyposażenie, było zaśmiecone. Jedna osoba została poszkodowana. Z mieszkania została ewakuowana przez strażaków. W stanie ciężkim trafiła do szpitala. W mieszkaniu oprócz tej osoby nie było nikogo innego – poinformował w rozmowie z serwisem młodszy kapitan Radosław Leśnik ze stołecznej straży pożarnej. W akcji brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Do innego dramat doszło pod koniec stycznia. W miejscowości Turzyn (pow. wyszkowski) wybuchł gigantyczny pożar domu jednorodzinnego. W płomieniach, które strawiły budynek, zginęła 81-letnia seniorka i jej 34-letnia wnuczka − Wioletta. Do szpitala z poważnymi obrażeniami trafił 71-letni ojciec partnera młodej kobiety. Sprawę bada już policja pod nadzorem prokuratury. Przyczyny tragedii wyjaśni biegły z zakresu pożarnictwa. Więcej przeczytasz TUTAJ

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym: