Rolkarze chcą prawa do jazdy po ścieżkach rowerowych

i

Autor: PIX1861/cc0/pixabay Dzisiaj Nightskating przejedzie ulicami Warszawy

Rowerzyści się wkurzą: Rolkarze zabierają im przestrzeń! [WIDEO]

2019-08-14 14:36

Rowerzyści się wkurzą: ścieżek rowerowych jest za mało i robi się na nich coraz ciaśniej. A będzie jeszcze ciaśniej, gdyż prawa do poruszania się po nich żądają rolkarze i deskorolkowcy. Już są zbierane podpisy pod odpowiednią petycją, która ma trafić do Ministerstwa Infrastruktury.

Wnioskodawcy chcą mieć podobne prawa jak rowerzyści, czyli możliwość wjechania na drogi dotychczas przeznaczone wyłącznie dla jednośladów. - W Polsce ludzie nie są jeszcze przyzwyczajeni do deskorolki: traktują nas jak freaków. I myślę, ze dopuszczenie nas do korzystania ze ścieżek rowerowych może być z korzyścią dla wszystkich. A my tam będziemy czuli się bezpieczniej - tłumaczy Mateusz Kałużny, działacz na rzecz deskorolkarzy.

- Druga sprawa, że chodniki nie zawsze są dobre do przemieszczania się na deskach, bo ich jakość taka, a nie inna - dodaje Kałużny. Wtóruje mu Marcin Duch, twórca najsłynniejszego toru dla deskorolek pod warszawskim mostem Poniatowskiego: - Im bardziej gładka nawierzchnia, tym lepiej się jeździ na deskorolce. Jestem zdecydowanie za!

- Aż dziw bierze, że takiego jeszcze takiego zapisu nie ma w prawie! - Marcin Duch jest zaskoczony - Oczywiście, że zaraz ją znajdę i podpiszę: chodzi przecież również o bezpieczeństwo i wygodę deskorolkarzy i rolkarzy - dodaje.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki