Ogromny pożar i ewakuacja bloku pod Wyszkowem. Ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka

i

Autor: KPP Wyszków

Koszmarny widok

Ogromny pożar i ewakuacja bloku pod Wyszkowem. "Ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka" [WIDEO]

2022-09-19 18:00

Do pożaru w Rząśniku niedaleko Wyszkowa doszło w poniedziałek (19.09.2022 r.). W ogniu stanął blok mieszkalny. Ewakuowanych zostało ponad 20 osób, a dwie trafiły do szpitala. Szczegóły zdarzenia w materiale.

Pożar bloku w Rząśniku (19.09)

Trwa dogaszanie pożaru bloku w Rząśniku i przeczesywanie jego zgliszczy - przekazał rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński. Dodał, że w pożarze nikt nie zginał, ale do szpitala trafiły dwie osoby. Jak podaje PAP, ze wstępnych ustaleń wynika, że osobom rannym nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia.

Policja poinformowała, że w bloku mieszkało 8 rodzin - łącznie ponad 20 osób.

"W chwili, kiedy wybuchł ogień w środku było 12 osób. Część osób samodzielnie opuściło budynek, natomiast kilku osobom pomogli sąsiedzi. Z relacji świadków wynika, że ogień rozprzestrzeniał się w mgnieniu oka" - przekazał kom. Damian Wroczyński.

Dodał, że śledczy wspólnie z technikiem kryminalistyki rozpoczną prace po dogaszeniu pożaru. "Oględziny miejsca i zabezpieczanie śladów odbędzie się przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa" - zaznaczył Wroczyński.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają