16-latek wyjechał z Polski po rzezi w Boże Narodzenie. Zatrzymali go po 15 latach w USA!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu w Polsce mężczyzna został zatrzymany 15 lat po zbrodni, na terenie Stanów Zjednoczonych

Ekstradycja z USA do Polski

16-latek wyjechał z Polski po rzezi w Boże Narodzenie. Zatrzymali go po 15 latach w USA!

2022-09-19 16:00

Podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu mężczyzna został zatrzymany 15 lat po zbrodni, na terenie Stanów Zjednoczonych. W nocy z 24 na 25 grudnia 2007 r. w Polsce domniemany sprawca, który miał wtedy 16 lat, zaatakował razem z drugim napastnikiem, jak twierdzi prokuratura, dwóch innych mężczyzn. Jeden z poszkodowanych zmarł, drugi został ciężko ranny.

16-latek wyjechał z Polski po rzezi w Boże Narodzenie. Zatrzymali go po 15 latach w USA!

Mieszkaniec powiatu przasnyskiego został zatrzymany na terenie Stanów Zjednoczonych 15 lat po zbrodni w Polsce. Według ustaleń prokuratury w Ciechanowie 16-letni wtedy mężczyzna razem z innym napastnikiem pobili w nocy z 24 na 25 grudnia 2007 r. dwie osoby, używając drewnianej pałki. Do zdarzenia doszło w Grudusku w powiecie ciechanowskim - jeden z poszkodowanych mężczyzn zmarł wskutek obrażeń, a drugi został ciężko ranny i trafił do szpitala. Podejrzany o udział w śmiertelnym pobiciu chłopak wyjechał wkrótce później z Polski, prawdopodobnie spodziewając się konsekwencji karnych. Został zatrzymany niedawno na terytorium Stanów Zjednoczonych, już jako 31-letni mężczyzna, a po wniosku do Departamentu Sprawiedliwości USA przetransportowano go do Polski w ramach procedury ekstradycji. Było to możliwe dzięki współpracy policji w Przasnyszu i Ministerstwa Sprawiedliwości z międzynarodowymi organami ścigania.

Czytaj też: W ciągu tygodnia zmarło dwóch policjantów z jednej komendy! Najpierw komendant, teraz aspirant

- Zatrzymany 15 lat po zbrodni mężczyzna oczekuje na czynności procesowe w areszcie w Warszawie, natomiast drugi z napastników został skazany w czasie tego okresu na karę więzienia. Nie mamy informacji, czy zakończył już jej odbywanie - mówi aspirant sztabowy Krzysztof Błaszczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Spalone zwłoki mężczyzny na balkonie. Tragiczny pożar na warszawskim Bródnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE