TYLKO U NAS! Znamy datę i godzinę otwarcia Południowej Obwodnicy Warszawy! [GALERIA]

2020-12-21 18:02

To może być ważny dzień dla kierowców. Wszystko wskazuje na to, że drogowcy chcą we wtorek otworzyć 15-kilometrowy odcinek nowej Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła Lubelska do węzła Przyczółkowa, nazwanego przez urzędników węzłem Wilanów. W poniedziałek na trasie trwały ostatnie przygotowania.

AKTUALIZACJA:

Południowa Obwodnica Warszawy została już otwarta. Więcej informacji znajdziesz w tym artykule.

***

Chcemy otworzyć trasę we wtorek. Wszystko uzależnione jest od wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Trwają ostatnie prace porządkowe i przystosowanie docelowej organizacji ruchu - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska. 

Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

Jak powiedział dziennikarzom „Super Expressu” jeden z ważnych urzędników w stołecznym ratuszu - otwarcie planowane jest w godz. 10:00-11:00

O oficjalną i ostateczną decyzję zapytaliśmy też w biurze WINB. Niestety nie dostaliśmy odpowiedzi.

Drogowcy otworzyli fragment POW. Zobacz koniecznie co się zmieniło

Liczący 15 kilometrów odcinek POW uzyskał już pozytywne opinie Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i straży pożarnej. Wszystko wydaje się być gotowe do wpuszczenia tam kierowców. - Przy trasie powstały nowe nasadzenia zieleni. Drogi są wyczyszczone i posprzątane. Wykonawcy montują ostateczne oznakowanie. Wjazd na trasę blokują jedynie tymczasowo postawione barierki. Z budowy zniknął ciężki sprzęt - zrelacjonował fotoreporter „Super Expressu” Marek Kudelski, który był w poniedziałek na miejscu. 

Południowa Obwodnica Warszawy: Kiedy otwarcie? Znamy termin [SZCZEGÓŁY, GALERIA]

Warszawa: Mężczyzna wpadł pod tramwaj na rondzie Wiatraczna! Doszło do szarpaniny [GALERIA]

W skład trasy wchodzą węzły Wilanów, Wał Miedzeszyński, Patriotów i Lubelska oraz szczególnie wyczekiwany przez kierowców most Południowy. - Łatwo nie było, w szczególności jeśli chodzi o COVID-19. Czasami też Wisła była na nas zła. Raz za wysoka, raz za niska. Ale w końcu się udało! - mówił Bülent Özdemir, dyrektor polskiego oddziału firmy Gulermak - wykonawcy mostu Południowego. Według GDDKiA to właśnie most był największym wyzwaniem podczas całej budowy tego odcinka i powodował najwięcej problemów. Łączny koszt prac budowlanych to około 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. 

Dramat Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Nie wrócą na święta do domu[GALERIA, WIDEO]

Do zakończenia budowy całej POW zostaje już tylko ostatni element układanki, czyli tunel pod Ursynowem. Ten, ze względu na opóźnienia będzie gotowy dopiero w drugim kwartale 2021 roku. - Do czasu otwarcia tunelu, na otwartym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie tonażowe do 3,5 tony. Chcemy w ten sposób wyeliminować ruch tranzytowy, który zalałby Wilanów. Poprzedzone to jest konsultacjami z władzami Warszawy - podsumowała Małgorzata Tarnowska. 

Takiej pogody na święta 2020 nikt się nie spodziewał. Nie ma już wątpliwości, nawet meteorolodzy są w szoku

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE