Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!
Autor: Paweł Nowak Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane przez kierowców otwarcie Południowej Obwodnicy Warszawy! Gigantyczny fragment trasy pomiędzy węzłami Lubelska i Przyczółkowa wykonawcy planują oddać już w grudniu! W tym jest też most Południowy. Pozostała część, czyli tunel pod Ursynowem, ma być gotowa w drugim kwartale 2021 r.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Równy nowy asfalt, nowoczesne oświetlenie, estakady i bezkolizyjne węzły – to mogli zobaczyć dziennikarze „SE”, jadąc budową Południowej Obwodnicy Warszawy. – Roboty zasadnicze zostały zakończone w całości. Pozostaje do zrobienia sama kosmetyka, poprawki, uzupełniania, likwidacja zaplecza budowy czy prace porządkowe. Tydzień temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Jesteśmy po przejściu wszystkich kontroli – powiedział Artur Raczak z firmy Warbud, wykonawcy odcinka pomiędzy Węzłem Lubelska a Wałem Miedzeszyńskim. – Robimy wszystko, by ten odcinek oraz most Południowy zostały otwarte do końca tego roku – dodał Jarosław Wąsowski pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Południowa Obwodnica Warszawy: kiedy otwarcie? GDDKiA podała datę

Przeprawa przez Wisłę również jest na ostatniej prostej. Firma Gulermak montuje oświetlenie, bariery energochłonne i balustrady. Dobiega końca budowa chodników i drobnego wyposażenia. – Łatwo nie było, w szczególności jeśli chodzi o COVID-19. Czasami też Wisła była na nas zła. Raz za wysoka, raz za niska. Ale w końcu się udało! To bardzo ważny most dla Warszawy – stwierdził Bülent Özdemir, dyrektor polskiego oddziału firmy Gulermak.

Poważne zmiany w kursowaniu metra. Sprawdź koniecznie!

Przecięcia symbolicznej wstęgi otwierającej POW na odcinku od Węzła Lubelska do Węzła Przyczółkowa kierowcy mogą się spodziewać już w grudniu. Wisienką na torcie będzie naszpikowany systemami bezpieczeństwa tunel pod Ursynowem, który GDDKiA planuje otworzyć w drugim kwartale 2021 r. Łączny koszt wszystkich odcinków to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Warszawa. Rusza budowa gigantycznego wodociągu!