Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

i

Autor: Paweł Nowak Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Południowa Obwodnica Warszawy jak trasa MARZEŃ. Zobacz niezwykłe zdjęcia i FILM z przejazdu!

2020-11-25 9:00

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane przez kierowców otwarcie Południowej Obwodnicy Warszawy! Gigantyczny fragment trasy pomiędzy węzłami Lubelska i Przyczółkowa wykonawcy planują oddać już w grudniu! W tym jest też most Południowy. Pozostała część, czyli tunel pod Ursynowem, ma być gotowa w drugim kwartale 2021 r.

Południowa Obwodnica Warszawy gotowa!

Równy nowy asfalt, nowoczesne oświetlenie, estakady i bezkolizyjne węzły – to mogli zobaczyć dziennikarze „SE”, jadąc budową Południowej Obwodnicy Warszawy. – Roboty zasadnicze zostały zakończone w całości. Pozostaje do zrobienia sama kosmetyka, poprawki, uzupełniania, likwidacja zaplecza budowy czy prace porządkowe. Tydzień temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. Jesteśmy po przejściu wszystkich kontroli – powiedział Artur Raczak z firmy Warbud, wykonawcy odcinka pomiędzy Węzłem Lubelska a Wałem Miedzeszyńskim. – Robimy wszystko, by ten odcinek oraz most Południowy zostały otwarte do końca tego roku – dodał Jarosław Wąsowski pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Południowa Obwodnica Warszawy: kiedy otwarcie? GDDKiA podała datę

Przeprawa przez Wisłę również jest na ostatniej prostej. Firma Gulermak montuje oświetlenie, bariery energochłonne i balustrady. Dobiega końca budowa chodników i drobnego wyposażenia. – Łatwo nie było, w szczególności jeśli chodzi o COVID-19. Czasami też Wisła była na nas zła. Raz za wysoka, raz za niska. Ale w końcu się udało! To bardzo ważny most dla Warszawy – stwierdził Bülent Özdemir, dyrektor polskiego oddziału firmy Gulermak.

Poważne zmiany w kursowaniu metra. Sprawdź koniecznie!

Przecięcia symbolicznej wstęgi otwierającej POW na odcinku od Węzła Lubelska do Węzła Przyczółkowa kierowcy mogą się spodziewać już w grudniu. Wisienką na torcie będzie naszpikowany systemami bezpieczeństwa tunel pod Ursynowem, który GDDKiA planuje otworzyć w drugim kwartale 2021 r. Łączny koszt wszystkich odcinków to ok. 4,6 mld zł, z czego blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Warszawa. Rusza budowa gigantycznego wodociągu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE