19 lat temu zmarł uwielbiany prezenter TVN. Po jego śmierci stało się coś absolutnie niezwykłego

2023-11-20 16:34

Marcin Pawłowski był jednym z najbardziej cenionych dziennikarzy w Polsce. Widzowie TVN go uwielbiali, a jego sejmowe relacje dla programu "Fakty" do dziś pokazywane są jako wzór profesjonalizmu i rzetelności. Marcin Pawłowski zmarł w bardzo młodym wieku po ciężkiej walce z nowotworem. Dziennikarz TVN miał zaledwie 33 lata. Po jego śmierci stało się coś absolutnie niezwykłego. 20 listopada 2023 roku mija 19. rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego.

Marcin Pawłowski zmarł po walce z nowotworem. "Miał w sobie wszystko to, co miał Lis, plus jakąś aurę"

Marcin Pawłowski do TVN trafił w 1997 roku po kilkuletniej przygodzie z TVP. 26-letni wówczas dziennikarz od razu zwrócił na siebie uwagę i szefów, i widzów. Był prezenterem i reporterem najważniejszego programu stacji, czyli "Faktów". To on relacjonował takie wydarzenia jak pielgrzymka Jana Pawła II do Polski czy też atak terrorystyczny na WTC 11 września 2001 roku. Obok Tomasz Lisa był wtedy najbardziej rozpoznawalną postacią programu "Fakty" TVN. - Miał w sobie wszystko to, co miał Lis, plus jakąś aurę. Coś, co sprawiało, że ludzie go zauważali i akceptowali - oceniła kiedyś Karolina Korwin-Piotrowska w rozmowie z Pressem. W 2002 roku gruchnęła straszna wiadomość - u Marcina Pawłowskiego zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Dziennikarz walczył, jak mógł. Poddał się m.in. chemioterapii. Leczył się w Szwajcarii. 

19. rocznica śmierci Marcina Pawłowskiego. Prezenter Faktów TVN pośmiertnie dostał prestiżową nagrodę 

Uwielbiany przez widzów TVP dziennikarz przez nowotwór mocno się zmienił. - Winien jestem państwu słowo wyjaśnienia. Widzimy się po raz pierwszy po półrocznej przewie, trudno też nie zauważyć, że nieco się zmieniłem. To prawda, jestem chory, a ważną częścią walki z moją chorobą jest dla mnie praca, dlatego postanowiłem do niej wrócić. Rozumieją to moi lekarze, szefowie, koleżanki, koledzy. Mam nadzieję, że zrozumiecie także państwo - tak Marcin Pawłowski rozpoczął swój występ na wizji po przerwie. Ostatni raz pojawił się w "Faktach" TVN 10 września 2004 roku. Nieco ponad da miesiące później już nie żył. Marcin Pawłowski zmarł 20 listopada. Właśnie mija 19. rocznica jego śmierci. Mało kto wie, że już po jego odejściu stało się coś absolutnie niezwykłego. Marcin Pawłowski został bowiem pośmiertnie uhonorowany niezwykle prestiżową nagrodą "Dziennikarza Roku" w konkursie Grand Press. Również po śmierci uwielbianego gwiazdora TVN została ustanowiona Nagroda im. Marcina Pawłowskiego.

W naszej galerii prezentujemy, jak choroba zmieniała Marcina Pawłowskiego

Mariusz Walter nie zyje. Twórca TVN miał 85 lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany