Danuta Stenka ostro krytykuje zachowanie księży. Mówi o toksycznych kazaniach

i

Autor: AKPA/Podlewski Danuta Stenka ostro krytykuje zachowanie księży. Mówi o "toksycznych kazaniach"

Niewiedza bawi?!

Danuta Stenka jest na emeryturze. Nie potrafi korzystać z ulg. "Oślniło mnie"

2023-07-20 11:23

Danuta Stenka (61 l.) to znana polska aktorka. Mało kto wie, że niedawno przeszła na zasłużoną emeryturę. Może korzystać z wielu przywilejów, jednak jak się okazuje – o większości zapomina. Przyznaje też, że nie potrafi korzystać z legitymacji emeryckiej.

Danuta Stenka na emeryturze nie korzysta z ulg

Większość dalej pamięta jej rolę w „Nigdy w życiu”, gdzie zagrała główną bohaterkę – Judytę. Wiele osób nie jest świadomych, że Danuta Stenka ma już wiek emerytalny i niedawno odebrała swoją legitymację emerycką. W rozmowie z Fashion Magazine przyznała, że w nie dociera to do niej i sytuacja regularnie ją bawi. Nie dociera do niej, że jest już emerytką.

Przy okazji w tym samym wywiadzie przyznała się, że nie pamięta o przysługujących jej ulgach. - Organizowałam niedawno dla kilku osób w różnym wieku wyjście na wystawę obrazów Tamary Łempickiej w konstancińskiej Villi La Fleur. Wysłałam do wszystkich wiadomość, żeby wzięli ze sobą legitymacje uczniowskie, studenckie, emeryckie i nagle olśniło mnie, że przecież ja też się kwalifikuję. Zapracowałam na legitymację, a teraz muszę popracować nad odruchem, żeby z niej korzystać - powiedziała Danuta Stenka dla Fashion Magazine.

Express Biedrzyckiej: Ekonomista wskazał, kiedy emeryci dostrzegą, o co naprawdę chodzi z 14. emeryturą

Danuta Stenka oficjalnie na emeryturze. Czy zrezygnuje z teatru?

Fashion Magazine zainteresował się też, czy Danuta Stenka planuje zrezygnować z gry w teatrze. Udzieliła zasadniczej odpowiedzi. - Dla mnie najbardziej męcząca jest świadomość, że nie zdołam wypełnić postaci, którą gram, człowiekiem, autentycznymi emocjami. Szczególnie w rolach o takim kalibrze jak przed laty Fedra w spektaklu Mai Kleczewskiej, Klitajmestra w "(A)pollonii" Krzysztofa Warlikowskiego i obecnie Charlotta w bergmanowskiej "Sonacie jesiennej" Grzegorza Wiśniewskiego - powiedziała Danuta Stenka dla Fashion Magazine.

Jak też dodała, w teatrze ma jeszcze wiele do zrobienia i czuje niedosyt. Nie musimy się martwić, że Stenka zniknie z polskiej sceny teatralnej.

Sonda
Czy emerytura/renta starcza Ci na życie?