Dziennikarz "Faktów" wziął gejowski ślub! Na weselu bawiły się największe gwiazdy TVN [ZDJĘCIA]

2022-05-18 13:20
Dziennikarz Faktów wziął gejowski ślub! Na weselu bawiły się największe gwiazdy TVN [ZDJĘCIA]
Autor: Instagram Dziennikarz "Faktów" wziął gejowski ślub! Na weselu bawiły się największe gwiazdy TVN [ZDJĘCIA]

Michał Tracz, dziennikarz TVN24 i nowa gwiazda "Faktów" w TVN, wziął ślub ze swoim partnerem. W ostatnią sobotę (14 maja) odbyło się ich wesele. Zakochani wybrali modną restaurację na warszawskim Mokotowie. Na imprezie pojawiło się ponad 100 gości, a wśród nich nie zabrakło najbardziej znanych twarzy z telewizji. Mamy zdjęcia z uroczystości, zobaczcie je niżej i poznajcie szczegóły.

Michał Tracz wziął ślub ze swoim partnerem. Ceremonia odbyła się w Wiedniu w piątek 13 maja. Dzień później rodzina, znajomi i przyjaciele bawili się na ich przyjęciu weselnym w Warszawie, w trakcie którego wyemitowano film z ich ślubu w Austrii. 

- W Polsce nie mogli zaprosić gości do Urzędu Stanu Cywilnego, bo dla polskich urzędów są nielegalni, przezroczyści, obcy. Musieli więc zapłacić Austrii. Zapłacili za uroczystość, za bilety lotnicze, za nocleg i za wesołe miasteczko, do którego po ślubie, w ślubnych garniturach się wybrali - relacjonuje dziennikarz Damian Maliszewski.

Goście ocierali łzy oglądając na telebimie ich przysięgę małżeńską. Sporym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że nowożeńcom udało się zmienić nazwiska na dwuczłonowe i to na poziomie aktu urodzenia. 

- Znaleźli osobę w polskim urzędzie, która była życzliwa, otwarta, i zgodziła się na tę zmianę nazwisk. Bo mogła się nie zgodzić… Gdy na telebimie pojawiły się nowe dowody osobiste, na sali rozległy się brawa i znowu popłynęły gościom łzy - relacjonuje dziennikarz.

Następnie nowożeńcy wręczyli kwiaty i podziękowania dla rodziców.

- Tata jednego z panów młodych (Pan jak podejrzewam między 60 a 70 lat) poruszony był faktem, że jego syn bierze ślub z mężczyzną swojego życia. Obie mamy także płakały - ze szczęścia - dodaje Maliszewski.

Uroczystość poprowadził dziennikarz TVN Mariusz Szczygieł, który również ubolewa nad faktem, że nasze państwo nie akceptuje ślubów par homoseksualnych.

- Przyjdzie czas i głęboko w to wierzę, że nasze państwo będzie musiało dostosować się do życia, potrzeb ludzi, a przede wszystkim do praw człowieka - mówi Szczygieł.

Wśród gości nie zabrakło największych gwiazd stacji TVN. Zobaczcie na zdjęciach niżej, jak wyglądało wesele i kto się na nim pojawił.

Sonda
Czy chcesz, by w Polsce zalegalizowano śluby par homoseksualnych?
Rafał Trzaskowski udzielił ślubu Karolinie i Davidowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE