Jan Nowicki traci pamięć. Dramat aktora, którego ludzie pokochali m.in. za rolę Wielkiego Szu

2022-05-14 5:48

Janowi Nowickiemu (83 l.) coraz bardziej zaczyna doskwierać upływający czas. Aktor, który porusza się o lasce, ostatnio zaczął mieć problemy nie tylko z nogami ale i z pamięcią. Podczas wywiadu przyznał, że boi się włączyć żelazko i przepraszał za to jak mówi. Zobacz wypowiedzi aktora...

Jan Nowicki traci pamięć

i

Autor: Akpa Jan Nowicki traci pamięć

Jan Nowicki od dłuższego czasu nie przyjmuje żadnych ról filmowych. Dwa lata temu w rozmowie z "Super Expressem" żona uwielbianego przez miliony Polaków artysty, wyznała nam, że aktor postanowił na dobre zrezygnować z aktorstwa. – Jan mówi, że zmienił zawód aktora na pisarza. Nie chce grać – mówiła nam Anna Kondratowicz, która jest również menedżerką gwiazdora. Okazuje się, że choć Nowicki jest znakomitym aktorem, dziś zdecydowanie lepiej odnajduje się w pisaniu książek niż występowaniem przed kamerą. Artysta prawdopodobnie zrezygnował z zawodu z powodów zdrowotnych. Jak właśnie wyznał, ma problemy z pamięcią co również okazało się podczas ostatniego wywiadu, którego udzielił w Kanale Sportowym w programie "Rozmowa bez faulu". 

Jan Nowicki traci pamięć

W trakcie rozmowy artysta gubił myśl.

- Aktorem nigdy nie przestaje się być. Kurwa zapomniałem co miałem powiedzieć....Przypomnij mi - powiedział w rozmowie z Małgorzatą Domagalik. 

ZOBACZ: Joanna Opozda rozwodzi się z Antkiem Królikowskim i zarabia ogromne pieniądze. Ma sprytny patent na kasę!

W trakcie wywiadu aktor cały czas przepraszał za to, że jego wypowiedzi nie są już takie jak dawniej.

- Jest mi przykro, że mówię tak jak mówię. Gdybym usiadł nad białą kartką papieru, zrobiłbym to lepiej, krócej. I bym nie ględził - podsumował. 

Jan Nowicki o Annie Kondratowicz 

Jan Nowicki jest w szczęśliwym związku małżeńskim z Anną Kondratowicz. Początkowo połączyła ich praca, ponieważ kobieta była menedżerką aktora i pomagała mu przy książkach. Para jednak zżyła się z sobą, a w 2016 roku wzięła ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Namysłowie na Dolnym Śląsku. - Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego, burmistrza, którego poprosiłem: "Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie". I on wszystko zorganizował - powiedział Nowicki w wywiadzie dla "Pani". Ceremonia została utrzymana w  tajemnicy. Nie wiedzieli o niej nawet najbliżsi aktora. Jan nie ukrywa w wywiadach, że ma nadzieję, że Anna będzie jego ostatnią żoną. - Gdy wyjeżdżam z Krakowa, towarzyszy mi uczucie ulgi, ale głównie z tego powodu, że obok mnie siedzi Ona - ktoś, kogo mam nadzieję trzymać za rękę wtedy, kiedy poczuję ten prawdziwy i ostatni chłód - wyznał Jan Nowicki.

Gwiazdor w wywiadzie dla Kanału Sportowego zdradził, że nie interesuje go Internet i wszystko co związane jest z elektryką. W ich domu takimi rzeczami zajmuje się jego żona. Artysta dodał również, że pani Anna ma dużo lepszą pamięć od niego. 

- Boje się włączyć żelazka do prasowania, wszystko co ma związek z prądem. To nie jest mój świat. Mam to szczęście, że spotkałem Anusię, która się w tym odnajduje. Do tego ma dziką pamięć, czego jej nie zazdroszczę, bo to musi być bardzo bolesne jak się tyle pamięta. Ja tracę pamięć, bardzo często z pamięci wyrzucam pewne fragmenty i wcale nie jest mi smutno - dodał.

Życie osobiste Jana Nowackiego - ile miał żon i ile ma dzieci?

Jan Nowicki, który nazywany był największym amant polskiego kina, długo bronił się przed ślubem. W maju 2009 roku poślubił aktorkę Małgorzatę Potocką, jednak ich związek rozpadł się po sześciu latach. I choć wszyscy myśleli, że artysta już więcej nie zdecyduje się na małżeństwo, Anna Kondratowicz została jego drugą żoną. 

Aktor związany był wcześniej z Barbarą Janiszewską-Sobottą, polską lekkoatletką i sprinterką, która. 6 lipca 1973 roku urodziła mu syna, Łukasza Nowickiego. Następnie spotykał się z Ireną Paszyn, dyrektorką Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Przez blisko 30 lat był również związany z węgierską reżyserką Martą Mészáros.

Tak mieszkają GWIAZDY w domu opieki. "Super Express" sprawdził na własne oczy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki